İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak ve teşkilatı şelale parkın önünde toplanarak Perşembe günü yapılacak olan ihaleye videolu tepki gösterdi. 

Başkan Uçak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar içinde park alanları olan toplamda 7 adet taşınmazı satışa çıkarıyor. Bu taşınmazların birinde halen daha yargı süreci devam etmekte.

16 Haziran Perşembe günü yapılacak olan ihale ile elde edilmeyi planlanan gelir ise 48.500.000 Türk Lirası. Peki biz bu açıklamayı neden Şelale Park önünde yapıyoruz? Sebebi şu, buranın 4 yılı aşkın süren inşaat sürecinde harcanan maliyet ile Perşembe günü ihale çıkacak olan taşınmazlardan elde edilecek gelir döviz bakımından hemen hemen aynı fiyatları buluyor. Arkamızda da göründü gibi şelale park projesi o kadar işlevsel, o kadar kıymetli ki hemşerilerimiz eskimesin diye içeriye adım dahi atmıyorlar" dedi. 

"İhaleden elde edilecek para nereye harcanacak" 

Uçak: " Yani vatandaşımıza söylenen" Biz yine halkımızın ortak değerlerini satıp, böyle anlamsız projelere harcayacağız" Arkamızda duran bu başarısız proje ve projeler hemşerilerimizin hayat standartlarını düşüren alt yapı ve üst yapı problemleri bizlere vatandaşlarımız adına şu soruyu sorma hakkını veriyor; "İhaleden elde edilecek para nereye harcanacak" diye belirtti. 

"Vatandaşımızı haksızlığa karşı savunmaya devam edeceğiz" 

Uçak: "İYİ Parti olarak bizler her zaman hemşerilerimizin sesi olup, problemlerin çözüme kavuşmasında takipçisi olduk. Şimdi bir kez daha vatandaşlarımıza söz veriyoruz ki bu satıştan gelecek olan bütçenin nereye harcanacağının takipçisi olacak bu haksızlıklara karşı vatandaşımızı savunmaya devam edeceğiz. İlk seçimden sonra görevi devir alıp şeffaf belediyecilik anlayışını hemşerilerimizle buluşturacağız!" diye ifade etti.