Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz’ın sosyal medya hesabından Acella Yaylası Şenlikleriyle ilgili yaptığı ve kısa süre içinde sildiği imalı paylaşım, büyük tepki topladı. 

HALK54.COM

Starlink uydularının internet hızları yavaşlıyor Starlink uydularının internet hızları yavaşlıyor

Akyazı’da 33’üncüsü düzenlenen Acelle Yaylası Kadırga Şenliklerinin ardından Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım gündeme oturdu.

"BASINA PARA YOK, YANDAŞ KAYIRMA YOK..."
Aslan Yılmaz söz konusu paylaşımında, "Bir etkinlikten daha yüzümüzün akıyla… Basına para yok, emek hırsızlığı yok, yandaş kayırma yok, hayal satma yok…Eldeki sınırlı imkanlara rağmen, azimle özveriyle, inançla, ekip halinde çalışma var, başarı var…Katılamasam da emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürler…Tebrikler REİS Bilal Soykan" ifadelerini kullandı.

s2s2-1

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI!
Basın kuruluşlarını hedef alan ve diğer belediyelere yandaş kayırma imasında bulunan Aslan Yılmaz'ın bu paylaşımı büyük tepki toplarken, paylaşım kısa süre sonra sosyal medyadan kaldırıldı. 

"YANLIŞ ANLAŞILDIM"
Gelen tepkiler üzerine kısa süre sonra paylaşımı kaldıran Aslan Yılmaz, daha sonrasında ise 'yanlış anlaşıldım' diyerek bir açıklama yaptı. Yılmaz, "Değerli basın mensupları; Sosyal medyamda paylaştığım ve daha sonra yanlış anlaşılabileceğini düşünerek gelen uyarılar ile kaldırdığım paylaşımımda kastım 'Acelle şenliklerindeki coşkulu kalabalığın tanıtım, medya ve bir sürü para harcayarak ancak yapılabilen işlerden değil de vatandaşlarımızın doğal rağbeti ile kendiliğinden olmasından kaynaklı idi. Burada kastım asla sizleri töhmet altında bırakmak vs. değildi. Sizlere Akyazı adına güzel hizmetlerde bulunacağımız güzel haberler yayınlatabilmek dileğiyle..." sözlerine yer verdi.

s1s1-2

AKYAZILI GAZETECİLERDEN TEPKİ
Akyazılı gazeteciler ise Aslan Yılmaz'ın bu paylaşımı ile ilgili kınama mesajı yayınladı. 

"MAKAMINA YAKIŞMAYAN, SEVİYESİZ..."
Akyazı Basın Birliği Başkanı Ali Yıldırım, "Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’nın tasnifiyle Sakarya'dan getirtilerek Başkan Yardımcılığına atanan Aslan Yılmaz sosyal medyada yaptığı açıklamayı şiddetle kınıyoruz. Başkan Soykan’ın konuyla alakalı gereğini yapacağını düşünüyoruz. Aslan Yılmaz isimli başkan yardımcısı bu sabah sosyal medyadan yaptığı başkanlık makamına yakışmayan, seviyesiz açıklaması başta basın camiası, siyasi camia ve yayla şenliklerinde dişini tırnağına katan gerek dernek gerekse makam sahibi olmayan hiçbir beklenti ve menfaati bulunmayan vatandaşı zan altına alarak yaralamıştır. Şenliklere dahi gitmeyen Akyazı halkını veya basınını tanımayan makam sahibi şahsın sözlerini şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.