Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, kurum meclis salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlık ettiği meclis toplantısına ilçe belediye başkanları, komisyon üyeleri, grup başkan vekilleri ve meclis üyeleri katıldı.

5 yılda 243 proje Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Yüce, 5 yıllık görev süresi boyunca eğitimden, sağlığa, tarımdan turizme, sosyal yaşamdan hizmet sektörüne kadar hayatın her alanında faaliyete geçirilen 243 projeden kısa kısa bahsederek, “Sakarya’da attığımız sağlam adımların izlerini bıraktık” vurgusu yaptı.

“Sakarya sağlam adımların izlerini taşıyor” Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak 5 yılda elimizden gelen gayreti gösterdik. Canla başla çalışan tüm ekip arkadaşlarımızla, iştiraklerimizle şehrimiz için 243 projeyi hayata geçirdik. Her bir projemizin, şehrimizin dört bir yanında fark oluşturduğunu, sürdürülebilir kalkınmanın kapılarını araladığını görüyoruz. Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme kadar geniş bir yelpazede şekillendirdiğimiz bu projeler, şehrimizin her alanında attığımız sağlam adımların izlerini taşıyor. Bu düşüncelerle, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

Orman ürünleri fabrikasında korkutan yangın Orman ürünleri fabrikasında korkutan yangın

Ramazan’ın buluşma yeri Kitap Sokağı Öte yandan Ramazan ayında 1 milyon Sakaryalıyla gelenekselleşen Kitap Sokağı’nda buluşacaklarını ifade eden Başkan Yüce, tüm vatandaşları bu mübarek ayın manevi huzuruna ulaşmak için buraya davet etti.

Ramazan’a özel etkinlikler 1 ay boyunca gerçekleşecek etkinliklerden bahseden Yüce, “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise kurtuluşa vesile olarak dini vecibelerimizi yerine getirdiğimiz Ramazan-ı Şerife bugün kavuştuk. Biliyorsunuz ki Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Ramazan demek Kitap Sokağı demek. Bu senede geleneğimizi ihmal etmeyerek sokağımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. AKM önünde kurulan bu sokağımızda Ramazan ayı boyunca atölyeler kurulu olacak, tiyatro, meddah ve gölge oyunları sahnelenecek. Bunlara ilaveten Kitap Sokağımızda; tasavvuf dostlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Tasavvuf musikisi gerçekleşecek olup Ramazan’ın tüm ruhunu bizlere hissettirecektir. Tüm hemşerilerimizi ramazan ayı boyunca açık olacak olan Kitap Sokağımıza davet ediyoruz” dedi.

Mazlum evlatlara dua zamanı Tüm Müslümanlar’ı Ramazan’da zulüm altında olan mazlum Filistin ve Gazze’deki evlatlar için dua etmeye, harekete geçmeye çağıran Başkan Yüce, “Ramazan bizi; paylaşmaya, karşılıksız iyiliğe, kimsesizlerin kimsesi olmaya davet etmektedir. Üzerimizde bıraktığı bu halet-i ruhiye ile hepimiz hem ülkemizdeki hem de dünyadaki kardeşlerimiz için dua ediyor ve fedakârlıkta bulunuyoruz. Özellikle bugünlerde yüreğimizin sızısı olan Filistinli kardeşlerimize bol bol dualar ediyoruz. İnsani yardımlarımızla, samimi haykırışlarımızla, yaptığımız boykotlarla Gazzeli kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

58 madde karara bağlandı

Meclis toplantısında toplamda 58 madde karara bağlandı. 1. maddeden 22. Maddeye kadar olan bölüm İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan geldiği şekliyle oy çokluğu neticesinde kabul edildi. Ayrıca 23 maddeden 46. maddeye kadar olan bölüm ile 54 ve 58. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy çokluğuyla havale edildi. 47., 48., 49., 51., 52. ve 53. maddeler de oy birliğiyle kabul edildi. 50. madde dairesinden geldiği şekilde geri çekildi.

Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı8Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı7Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı6Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı5Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı4Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı3Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı2Başkan Yüce Sakarya’nın Son 5 Yılını Anlattı