Başkan Yüce: Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz Başkan Yüce: Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen programda şehit ve gazi ailelerine 25 adet bisiklet takdim etti.

Programda konuşan Başkan Yüce,“Şehrimizde bisiklet ile ilgili çalışmalarımızı maksimum seviyeye yükselterek dünya çağında performans gösterdik. Şehrimizde bisiklet ile ilgili yaptığımız fiziki yapılarda teker teker incelemelerde bulunuldu. Sakarya’nın bisiklet ile ilgili özleştiğini hem sportif hem ekonomik olarak büyük özveri ile trend olduğu ispat edildi. Yapılan çalışmalar yerinde incelenerek değerlendirildi. Bu unvanı temsilen Sakarya'ya kazandırmış olduk. Her geçen gün bisiklet ile ilgili kullanımı arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bisiklet bizim dünyada imajımızdır. Aynı zamanda dünya bisiklet yarışmaları ilimizde oldu. Burada her sene yarışmalara ev sahipliği yapıyoruz. 30 ülkeden kulüpler şehrimize gelmekte ve onları ağırlamaktayız. Biz bu gündemi her geçen gün arttırmaktayız. Bisiklet ile ilgili 3 önemli kategoriyi kazandırdık. Birinci kategoride SAKBİS, ikinci kategori Turuncu Bisikletler, üçüncü kategori elektrikli bisikletler. Her geçen gün bisiklet kullanımına ilgi artmaktadır. Bugün burada şehit ve gaziler derneğine 25 adet bisiklet sözü verdik. Bu bisikletlerin şehit ve gazi ailelerine, Sakarya’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

b9a0f1ed-6372-446b-abff-bb48963f15d65e91bb90-3ff6-4be2-9e40-9073322ae179