Marmara Denizinde batan gemide aşçı Zeynep Kılınç’ın (33) cansız bedenine ulaşılırken kayıp 5 mürettebatı arama çalışmaları sürüyor.

Gemide makine stajyeri olarak bulunan Karasulu Ahmet Atav'ın (22) kız arkadaşına gönderdiği son video ortaya çıktı.

9 Oi C Y5T V90Iujq C Plju I R Q

Atav’ın su alan gemi içinden çektiği videoda saçlarının ıslak olduğu, yüzünden damlayan sular olduğu dikkat çekerken, kıyafetindeki yağ lekeleri olduğu görüldü.

Genç stajyerin kız arkadaşına, “Geminin su alan yerlerini onardık. Şimdi uyuyoruz” dediği ortaya çıktı.

P Hmod S Jl30 W6 Qkn8 Ca S X Xw

Ahmet Atav’ın gemiden 2 gün önce ayrılan yağcı ve elektrikçi arkadaşı Doğuşcan Yaylak’a (33), “Bu sefere de beraber çıkalım. Sonra ayrılırsın. Benim borçlarım var. Onları kapatmam lazım. Çarkçıbaşı olunca seni yanıma alacağım” dediği öğrenildi.

Konut fiyatları Şubat’ta yıllık yüzde 58,3 arttı Konut fiyatları Şubat’ta yıllık yüzde 58,3 arttı

Xe R6O1L3Y U Gmshzou J9 Gxg

Baş mühendis-makinist Murat Çalışkan'ın nişanlı olduğu, bir ay sonra düğününün olduğu ortaya çıktı. Ahmet Atav ile iyi bir arkadaşlıkları olduğunu anlatan Doğuşcan Yaylak, "Ahmet gemide kalmamı istedi. Ancak ben geminin durumunu bildiğim için ayrıldım. Ahmet borçları olduğunu ve onları kapatmak istediğini, bu nedenle çalışmaya devam edeceğini söylemişti. Kız arkadaşına bu videoyu göndermiş. Geminin su alan yerlerini onardıklarını ve uyuyacaklarını söylemiş. İleride çarkçıbaşı olacağını ve beni yanına aldıracağını söylemişti. Kısmet olmadı. Murat Çalışkan da nişanlıydı, 1 ay sonra düğünü vardı" diye konuştu.

SABAH

8 M5Mwd X Px0M Acr V2D Cqf U A