Sosyal medya fenomeni Aleyna Eroğlu, sosyal medya hesabından videolar yayınlayarak 2 yıl birlikte olduğu eski sevgilisi futbolcu Batuhan Karadeniz tarafından darp edildiğini iddia etmişti. Ayrıldıktan sonra eski erkek arkadaşının kendisine olan yaklaşık 300 bin lira borcunu ödemediğini ileri sürerek 21 Mart günü Karadeniz'in kaldığı otele giden Eroğlu, odada eski sevgilisi tarafından darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi olmuştu.

Ünlü fenomenin şikayeti sonucu yürütülen soruşturma tamamlanmış, hazırlanan iddianamede eski sevgili olan tarafların alacak verecek meselesi yüzünden önce telefon sonra yüz yüze tartıştıkları ve darp olayının yaşandığı, Batuhan Karadeniz'in çeşitli tarihlerde WhatsApp üzerinden sinkaflı küfürler ederek "Kahpe, o..." şeklinde kelimeler sarf ettiği anlatılmıştı.

4 YIL 6 AYA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

İddianamede Adli Tıp Kurumu'ndan alınan darp raporunda ise Eroğlu'nun basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı kaydedilirken dosyadaki kamera kayıtları da delil olarak yer aldı.

Tarafların uzlaştırmaya yönlendirildiği fakat uzlaşmadıkları belirtilen iddianamede şüpheli Karadeniz'e 'Zincirleme tehdit' ve 'Kadına karşı basit yaralama' suçlarından 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul Anadolu 66. Asliye Ceza Mahkemesindeki davanın ilk celsesi görüldü. Duruşmada ünlü fenomen Aleyna Eroğlu ve taraf avukatlarının mahkeme salonunda hazır oldukları görülürken sanık Batuhan Karadeniz, duruşmaya katılmadı.

Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan korkutan deprem uyarısı: Akyazı, Adapazarı ve Sapanca... Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan korkutan deprem uyarısı: Akyazı, Adapazarı ve Sapanca...

Duruşmada sanıktan şikayetçi olduğu söyleyen fenomen Aleyna Eroğlu, "Sanıkla aramızda bir arkadaşlık ilişkisi oldu. Olay günü sanığa daha önceden verdiğim borç parayı istemek için gitmiştim. O gün kendisi beni darp etti. İddianamede yer alan mesajlar hala telefonumda durmaktadır. Olaydan 1-2 hafta önce ayrılık esnasında atılmıştı. O gün de polisi ben aradım" şeklinde konuştu.

OTEL GÖREVLİSİ TANIK OLARAK DİNLENDİ

Duruşmada dosyada tanık olarak yer alan otel çalışanı İsmail T. de dinlendi. Tanık İsmail T., "Tarafları sosyal medyadan tanırım. Ben olay günü otelde resepsiyon görevlisi olarak çalışıyordum. Müşteki gece 03.00 sıralarında geldi. Daha öncesinde sanıkla birlikte geldiklerinden kendisini tanıyordum. Sanığın kaldığı odaya yönlendirdim. Ardından sanık beni aradı ve müştekiyi aşağı indirmemi söyledi. Ben yukarı çıktığımda müşteki oda kapısının önündeydi ve sanık polisi arayacağını söylüyordu. Müştekiyi uyardım ama aşağı inmek istemedi. Ardından polisler geldi ve hep beraber aşağı indik" dedi.

HTS KAYITLARINA BAKILACAK

Duruşma sonu mahkeme, sanık avukatına gelecek celseye kadar sanığı hazır etmesi için süre verilmesine ve müştekinin olay günü olan 21 Mart 2023 tarihli HTS kayıtlarının istenmesine karar vererek davayı erteledi.