Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek'in partisinden ayrılışının yankıları sürüyor.

Tever, İl Başkanları toplantısını değerlendirdi Tever, İl Başkanları toplantısını değerlendirdi

Basında çıkan bir takım asılsız haber ve söylentilere üzüldüğü kadar kırgınlığını dile getiren Büyük Birlik Partisi ( BBP ) Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Sevda Dadaş, şahsı adına yapılan spekülasyonlara karşı adeta ateş püskürdü. 

Göreve geldiğinden beri çok çalıştığını vurgulayan Başkan Sevda Dadaş, kendilerine karşı yapılan mobing'lere ilişkin mücadele yürüttüklerini ve sonunda da işin boyutunun çok farklı ve kısır döngüye kadar vardığını belirterek, "Biz göreve geldiğimizden beri canla başla çalıştık, fakat sürekli mobing uygulandı. Bununla ilgili yazılar topladık ve mailler attık. Sayın Ömer Faruk Bürtek, sadece ben ve kadın kollarının değil, diğer birçok insanın şikayetinden dolayı görevden alındı. Fakat bu öyle bir lanse edildi ki sanki kendisi istifa etmiş gibi gösterildi. Biz de kendisinin arkasındaymış gibi yazılmış yazı ve söylentiler var. Açıkçası bu şekilde lanse edilmesi beni rahatsız ediyor. Siyasette etik olarak böyle olabilir ama ne olursa olsun ben görevimden istifa etmiyorum. Büyük Birlik Partisi'ne bağlı olduğumu her zaman her yerde belirtmişimdir, bütün konuşmalarımda da bunu söyledim. Sadece bize yapılan haksızlıklardan dolayı il başkanıyla devam etmek istemediğimi dile getirdim. Çünkü ciddi anlamda bizi rahatsız edecek bazı mevzular yaşadık. Şu anda bunun basına bu şekilde lanse edilmemesi, bir de eski İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek'in arkasından hepimiz gidiyormuşuz da onu destekliyor ve beraberinde istifa edecekmiş gibi söylenti ve yazılar, doğrusu çok canımı sıktı." şeklinde olay ve durumlara ilişkin açıklama getirdi.

Kadın Kolları Başkanı olarak görevini en iyi şekilde yürütmenin gayretinde olduğunu ve istifa etmesi gerekiyorsa bunu yapacağını dile getiren Başkan Dadaş, "İstifa ederim hiç sorun değil, fakat çok çalıştığım için mi istifa etmem gerekiyor? Büyük Birlik Partisi'nin politikalarını her yerde anlattığım için mi istifa etmem gerekiyor? Hani çıksın biri bana bunu açıklasın lütfen. Ben niye istifa edeyim? Bakın, açık ve dürüstçe konuşuyorum; eğer günün birinde istifaya zorlanırsam, doğru yerde olmadığıma da kanaat getirirsem ben zaten kendi isteğimle istifa ederim." diyerek durumun bundan ibaret olduğunu belirtti.