HALK54.COM

NE OLMUŞTU!
Cumhur İttifakı ortağı olan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya Teşkilatında istifa depremi yaşanmıştı. Bir süredir yönetim arasında çözmek istedikleri sorunlarla ilgili genel merkezle görüşme halinde olan BBP Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, dün akşam yapılan toplantı sonrasında 50 yöneticisi ile birlikte istifa kararı almıştı. 

İSTİFA 
Yaklaşık 3 yıldır BBP Sakarya İl Başkanlığı görevini yürüten Bürtek ve yöneticilerinin bu istifası sonrasında bazı ilçe başkanları ve yönetimlerinin de görevlerinden istifa edecekleri belirtilirken, istifanın ardından Ömer Faruk Bürtek ve ekibinin yerine gelecek yeni isim merak ediliyordu.

BBP'DE YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU!
BBP Sakarya'da Ömer Faruk Bürtek ve yönetiminin istifasının ardından boşalan BBP Sakarya İl Başkanlığı koltuğuna gelen isim belli oldu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve yönetimi tarafından BBP Sakarya İl Başkanlığına Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi iş insanı Cengiz Bayar atandı. 

Kongreye kadar görevi yürütecek olan Bayar, yetki belgesini BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren'in elinden aldı. BBP Genel Merkezi tarafından yetkilendirilerek BBP Sakarya İl Başkanlığı görevine atanan Cengiz Bayar, yeni yönetim için çalışmalara başladı.