Serdivan’da bulunan Berke Plastik’te yapılan toplu sözleşmede istenilen sonuç alınamayınca işçiler hakkını aramaya başladı.

Yaklaşık 1 ay önce Lastik-İş Sendikası ile sözleşmeye oturan firma yetkilileri aradan 6 ay geçmesine rağmen bir türlü anlaşmaya varılamadı. Lastik-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Fuat Özbay, yönetimi ve işçiler her geçen gün ezilen işçilerin haklarının alınması için kamuoyuna açıklama yaptı. Öte yandan fabrikada yemek molasına gidilirken işçiler bir araya geldi ve tek amaçlarının alın terlerinin verilmesi olduğunu dile getirdiler. 

Satürn'ün uydusu Enceladus'ta yaşam olma ihtimali var Satürn'ün uydusu Enceladus'ta yaşam olma ihtimali var

Seslerini duyurmak için düdük çalarak iş başı yapacaklarını anımsatan işçiler,  “Hepimiz aile babasıyız. Ev bakıyoruz. Ekonomide tablo belli ve bize verilmek istenen maaş teklifi adeta bir dayatmadan öteye gitmiyor. 2 ay önce 2 kişi, 1 hafta önce bir işçe arkadaşımız işten atıldı. Fabrika yönetimini işçinin hakkını vermeye davet ediyoruz. Fabrika yönetimini aile bakan babaların içinde bulunduğu durumu görmezden gelmemeye davet ediyoruz. Fabrika yönetimini işçinin alın terinin hakkını vermeye davet ediyoruz” dedi.