Hüseyin Cumalı'nın Haberi

Hardal renkli tişört, altında kot pantolonlu AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, makamında havai desenli tişört ve altında kot pantolon bulunan Gençlik ve Spor Sakarya İl Müdürü Nevzat İnanç’ın mesai saatlerinde kabul etti. Çaylar, kahveler içildikten sonra görevli bir personele birde fotoğraf çektiren iki müdür sosyal medyada bu pozları paylaştı. 657 Devlet Memurları Kanunu’ndan çok uzak bu pozu veren iki müdürün rahatlığı tepki çekerken, kamuoyunda “ Bu rahatlık nereden geliyor” sorusu gündeme geldi.

vali-3Vali Çetin Oktay Kaldırım, PTT Sakarya İl Başmüdürü olarak atanan Avni Oruçlu’yu dün makamında böyle kabul etti.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın makamında ceket, beyaz gömlek ve kumaş pantolonla çalıştığı ve ziyaretçi kabul ettiğini belirten vatandaşlar, “Devletin valisi takım elbiseliyle görevinin başında iken devletin müdürlerinden biri hardal renkli, diğeri ise havai  desenli tişörtle çalışıyor. Böyle fotoğraf çektiriyor. Bu kareleri yayınlıyor. Peki ama bu rahatlık nereden geliyor! Sakarya’da görev yapan devlet memurları takım elbise giyerken bu iki müdür nasıl böyle giyiniyor” diye sordu.

Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç kot pantolon ve tişört takıldı

Son yıllarda bazı bürokratların istedikleri gibi makam aracı kullanmaları, siyasi partilere yakınlığı, 657 Devlet Memurları Kanuna yakışmayan rahat tavırları dikkatlerden kaçmadığını belirten vatandaşlar, “Diyelim ki yasal olarak giydiklerinizde bir sıkıntı yok. Peki bir bürokrat olarak hardal renkli ve havai desenli tişörtler bürokratlara yakışıyor mu! Bu kentin mülkü amiri olan Vali takım elbise, ceket, gömlek giyiyor. Daire müdürleri ise hardal renkli tişörtle görev yapıyor. Biri ise havai desenli tişörtle mesai saatlerinde poz veriyor. Uzun lafın kısası artık tuz kokmuş tuz” dediler…