Halk54 Haber Merkezi

Adapazarı’nın kalbinde yapılacak olan ‘Ada Hayat’ Projesi için artık icraat zamanı geldi. Adapazarı Belediyesi Hizmet binası, Hilmi Kayın İş Merkezi, Vergi Dairesi Binası ve üçgen parsel olarak bilinen işyerlerini kapsayan dev projede ilgili müteahhite yer teslimi yapıldı. Şehrin en işlek ve hareketli yerinde yaklaşık 19 bin metrekarelik alan çevrilirken, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu TV 264 ekranlarında her hafta yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programına çıktı.

Adapazarı Belediyesi eski hizmet binası önünde kurulan çadırda Gazeteciler Zafer Tokuş, Zeki Aydıntepe, Ahmet Bağ, Müjdat Çetin, Hakan Turhan, Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı’nın yanı sıra köşe yazarı Ergün Özkan’ın katıldığı canlı yayın saat 21.00’de başladı. Sakaryalıları ekran başına kilitleyen programda Başkan Işıksu gayet samimi ve içtenlikle soruları yanıtladı. Kentsel dönüşümün bütün yönleriyle ele alındığı programda başta Katlı Pazaryeri olmak üzere kentteki birçok alanda kentsel dönüşüm yapılması ele alındı.

BİSAK-DER Derneği'nden tarım, hayvancılık ve teşvik semineri BİSAK-DER Derneği'nden tarım, hayvancılık ve teşvik semineri

Programın sonuna doğru ise AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’da canlı yayına katıldı. Başkan Işksu’yu bir kez daha kutlayan Yavuz, Sakarya’da eserlerin bir bir yükseldiğine dikkat çekti. Şehrin göbeğinde ve yerindeki kentsel dönüşümün önemine işarete eden Yavuz, bundan sonraki çalışmalarda da üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını ifade etti.