12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından hazırlanan ve 7 Kasım 1982'de halk oyuna sunulan anayasa için yüzde 80 hayır, 12 Eylül 2010'da yapılan referandumda ise anayasa değişikliği için yüzde 90 evet oyu ile gündem olan Topağaç Mahallesi'nde 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri öncesinde mahalle girişine pankart asıldı.

Başkan Çetin: Gıda fiyatlarında Cumhuriyet tarihinin en yüksek pahalılığı yaşanıyor Başkan Çetin: Gıda fiyatlarında Cumhuriyet tarihinin en yüksek pahalılığı yaşanıyor

Pankartta '"1982 Anayasası'na hayır oyu veren demokrasi olan Topağaç Mahallemize 
1-Hurdacı
2-HDP'liler
3-CHP yetkilileri
4-İYİ Parti yetkilileri
5-Saadet Partisi yetkilileri
6-Deva Partisi yetkilileri
7-Gelecek Partisi yetkilileri
8-Demokrat Parti yetkilileri giremez' ifadelerine yer verildi. 

Saadet Partisi Söğütlü İlçe Başkanı Özdemir Özcan, pankarta tepkisini dile getirerek; "

Bu tabela Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı asılmıştır. Bu tabela ülkemizin başka bir yerinde asılsa bölücülük anlamını taşır dolayısıyla bu tabela bölücü pkk ile aynı hedefe hizmet eder. Bu tabela ülkenin  bölünmez bütünlüğüne aykırıdır. Bu tabela demokrasiye hukuk devletine aykırıdır. Bu tabelayı asan, astıran, asılmasını sağlayan kişiler TCK 216. Maddesine göre  halkı galeyana getirme, kin ve nefret suçu işlemiştir.
Dolayısıyla; Bu tabelanın muhatabı, Cumhuriyet Başsavcılığıdır, Sakarya Valiliğidir, Akyazı Kaymakamlığıdır, Emniyet güçleridir. Gerisi hikayedir" dedi.