HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz'ın özel haberi

Adapazarı Korucuk'ta 27 yaşındaki hemşire Dicle Naz, kendisinden haber alamayan arkadaşları tarafından evinde boğazı kesik halde ölü bulunmuştu. Hemşirenin ölümünün ardından yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Site yöneticisi Derya Gür, olayla ilgili HALK54'e konuştu. 

Genç hemşire Dicle Naz'ın oturduğu sitenin yöneticisi olan Derya Gür, HALK54'e yaptığı açıklamada, "Arkadaşları kendisinden haber alamadığı için polise haber verdiler. Polis itfaiye ile birlikte gelip kapıyı kırdı. Ekipler kapıyı kırdığında Dicle hemşire yerde boynu kesik bir şekilde yatıyordu. Dicle daha önce de 15 gündür intihar meyillindeymiş. Gelen arkadaşları Dicle'nin intihar etmek istediğini, çok borcu olduğunu, işin içinden çıkamadığını bu hayattan anca böyle kurtulabileceğini söylediler. 

Kazada ölen kuzenler toprağa verildi Kazada ölen kuzenler toprağa verildi

Arkadaşları Dicle'nin erkek arkadaşı olduğunu, 2 aydır görüşmediğini hatta borcunun erkek arkadaşına olduğunu, o yüzden çok bunalıma girdiğini söylediler. 15 gündür böcek ilacı mı içsem, asılarak mı ölsem diye bu şekilde psikolojisi bozukmuş. Arkadaşları Dicle'nin doktora gitmesini istemiş. Dicle de 'doktora gidersem ben mesleğimden atılırım, psikolojisi bozuk derler' demiş. Arkadaşları Dicle'yi psikiyatri doktoruna götüremediklerini söyledi." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?
Dün gece saatlerinde Korucuk Mahallesi 1714 Ada’da meydana gelen olayda, 27 yaşındaki Dicle Naz isimli hemşireden bir süredir haber alamayan iş arkadaşları evine gitti. Kapının açılmaması sonrasında ihbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kapıyı açan ekipler, Naz’ı yerde kanlar içinde buldu. Ekipler, yaptıkları ilk incelmede hemşirenin hayatını kaybettiğini tespit etti. Yapılan incelemeler neticesinde hayatını kaybeden hemşirenin elinde kesici alet olduğunu belirleyen ekipler, konuya ilişkin inceleme başlattı. Olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu ise yapılan otopsi sonrasında netlik kazanacak.