Kocaali’de faaliyetlerini sürdüren Kocaali Sivil toplum Platformu “Çocuklar Bayrama Mutlu Girsin” adıyla 05 ile 16 yaşındaki çocuklara bayram alışverişi için paydaşlarına çağrıda bulunarak 25 çocuğun bayrama mutlu girmeleri için bayram alışverişi için kaynağa ulaşarak harekete geçtiler.

Platform sözcüsü Şerif Sarı yaptığı açıklamada;  "İlçe adıyla oluşturduğumuz platformla sosyal çalışmalara önem veriyoruz.

Bu doğrultuda yaklaşan “Kurban Bayramı” nedeniyle belirlediğimiz kriterlere uyan ilçemizde yaşayan ve ya duyurumuz üzerine bize başvuran Ailelerin çocuklarına ayakkabı, pantolon, etek, elbise penye ya da gömlekten oluşan giyim eşyaları almaya karar verdik.

Kocaali sivil toplum Platformu olarak, çocuklar için düşüncelerimizi, planlarımızı hayata geçirmek için paydaşlarımıza ve destekçilerimize sosyal medya üzerinden bir çağrıdan bulunduk. İlçemizden, farklı il, bölge ve yurt dışından sosyal çalışmalarımızı takip eden kişiler, duyarlı paydaş ve bağışçılarımız yaptığımız çağrımızı olumlu karşılayarak 25 bin TL destek sağladılar.

Çocuklar dilediklerini aldılar. Sağladığımız kaynakla 25 çocuğun bayrama mutlu girmesi için gerekeni yaptık. İlk etapta belirlediğimiz kriterlere uyan 4 kız 6 erkek olmak üzere toplam 10 çocuğumuzla birlikte ilimiz merkezindeki alış veriş merkezine giderek çocukların beğendiği ve seçtiği giysi ve ayakkabıları özgürce almalarını sağladık.

Şartları uyan 15 çocuğumuza da aynı yöntemle, diledikleri markalardan, seçerek, beğenerek alışveriş yaparak bayrama mutlu girmelerini sağlayacağız.  

Bayrama mutlu giren çocuklar adına teşekkür ediyorum.

Kocaali Sivil Toplu Platformu olarak bu tür,  her kesime hitap eden çalışmalarımız, yaşadığımız toplumla dayanışmamız sürecek.  

Platformu olarak bizlere, toplumun her kesimini kucaklayan çalışma imkânlarını yaptıkları bağışlarla sağlayan bağışçılarımıza, paydaşlarımıza ve “ilçemiz mahalle muhtarlarına kriterlere uygunluk sağlayan ailelerimizi ve çocuklarımızı tespit için”  göstermiş oldukları iş birlikteliği için “Bayrama Mutlu Girecek Çocuklarımız adına” teşekkür ediyorum." dedi.

20bff1c4-ca42-4d2d-abec-cc28cec16f7b9c1e7838-1c47-4932-a6f8-95ac516fcdbd0bac104e-f424-4e6a-b989-746d08a51fd6