Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın Büyükşehir Belediyesi için resmen aday adayı olmasının ardından Serdivan'da siyasi kulisler hareketlendi. Aday adaylığı rekabetinin en yüksek olduğu ilçelerin başında gelen Serdivan'da, siyasi kulislerde son dönemlerde Burak Erken ismi de sıklıkla dile getirilmeye başlandı.

AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı görevine devam eden Erken, ilçe başkanlarının aday adaylık için istifa etmesi istenen tarihte istifa etmeyerek görevinin başında kalmıştı. Ancak Alemdar'ın rotasını Büyükşehir'e çevirmesi sonrasında Erken'in aday adaylık konusu yeniden gündeme geldi.

Siyasi kulislere göre Başkan Yusuf Alemdar, Burak Erken'in Serdivan'dan aday adayı olması konusunu yakın çevresine yüksek sesle dile getiriyor. Erken'in ise aday adaylık konusuna net cevap vermediği ifade ediliyor.

Başkan Ekrem Yüce, Ali İhsan Yavuz'u ziyaret etti Başkan Ekrem Yüce, Ali İhsan Yavuz'u ziyaret etti

Erken'in Serdivan konusunda net bir tavır takınmamasının en önemli sebeplerinden birinin ise AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'in aday adaylığı için görevinden istifa edeceği kulisleri gösteriliyor.

Erken'in Tever'in istifası durumunda İl Başkanlığını istediği ve bunun için Serdivan Belediye Başkanlığına aday adayı olması konusundaki talepleri cevapsız bıraktığı belirtiliyor.


Erken'in bu iki olasılık konusunda karar aşamasında olduğu ve yakın çevresi ile istişarelerine devam ettiği kaydediliyor. Yani Serdivan'da aday belirleme sürecinin en önemli aktörlerinden biri olacak olan Erken, henüz her iki konuda da net bir karar vermiş değil. 

Erken ile ilgili bu siyasi kulisler TV 264'te her cuma ekrana gelen TV 264 programında da gündeme geldi.

TV 264 yorumcusu Safa Polat, Yusuf Alemdar'ın, AK Parti İl Başkanlığını ziyaretinde çekilen fotoğrafı yorumlayarak Erken'in önümüzdeki süreçte İl Başkanı da olabileceğini, Serdivan'a aday adayı başvurusu da yapabileceğini yada görevinde devam edebileceğini söyledi.

Polat: "İlginç bir fotoğraf. Yunus Tever il başkanı da kalabilir. Büyükşehir'e de aday olabilir. Yusuf Alemdar Büyükşehir'e aday da gösterilebilir. Serdivan'da devam da edebilir. Yada hiç aday da gösterilmeyebilir. Burak Erken Serdivan İlçe Başkanı kalabilir. Tever istifa ederse İl Başkanı olabilir. Serdivan Belediye Başkanlığına aday adayı da olabilir. Fotoğraftaki diğer iki isim Coşkun Koşubaşı ve Yusuf Haldızoğlu'da bu denklemlerde İlçe Başkanı da olabilir. Papatya falı giibi fotoğraf. Fotoğraftaki tüm isimlerin bir ihtimali var" dedi.