Fuat Koçer’in haberi

AK Parti kadrolarının yakından tanıdığı ve siyaset arenasının “Çalışkan Neferi” Büşra Duygu Alptekin beklendiği gibi resmi başvurusunu AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nda yaptı. Seçim Koordinasyon Merkezi’ndeki (SKM) işlemlerinin ardından Alptekin, alkışlar arasında belgesini Başkan Yunus Tever’e teslim etti. AK Parti Sakarya Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği’ndeki çalışkanlığıyla kamuoyunun  takdirini kazanan Alptekin, Sapanca Belediye Meclis Üyeliği görevini de başarıyla sürdürmüştü. 

435a5ed2-f7ee-4fd0-9d88-c0d6ccf78fd1

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı olan Büşra Duygu Alptekin, başvurusu sonrasında habercilerin sorularını yanıtladı. Siyaseti her zaman hizmet amacıyla yaptığınıvurgulayan Alptekin, “ 2015 yılından bu yana büyük bir onur ve gururla görevimi sürdürdüğüm AK Parti Sakarya Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2019 yılından bu yana görev yaptığım Sapanca Belediye Meclis Üyeliğinden istifa edip, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yola çıktığımız 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundum” dedi.

Alptekin, “Görev sürem boyunca bu onurlu görevi yapmama imkan sağlayan başta Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Merkez teşkilatımıza, MYK ve MKYK üyelerimize, milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, belediye başkanımıza ve şahsıma bu güne kadar destek veren, inanan, yalnız bırakmayan AK ailemin her bir ferdine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” diye konuştu.

8a25e334-37ed-461e-8e8a-6be8713ff5c3

Kendisini dinleyen kalabalık ve habercilere neden aday adayı olduğunu anlatan Alptekin, “Bir şehri sevmek bir şehre emek vermeyi, samimiyetle şehrine hizmet etmeyi gerektirir. Gerek il kadın kollarındaki görevim gerekse Sapanca Belediye Meclis Üyeliği görevim süresince şehrime hizmet etmek, inandığım davamın emrinde hareket etmek en büyük düsturum oldu.  Hayattaki en büyük kazanım aynı yöne baktığımız, aynı duyguları paylaştığımız insanlarla milletimize hizmet etmektir” dedi.

Alptekin, “Şükürler olsun ki gerek AK Parti Sakarya Teşkilatı olarak gerekse Sapanca Belediyesi olarak daima bu hassasiyetle hemşehrilerimize hizmet ettik. Bu güzel ailenin bir ferdi olarak yıllarca mahalle mahalle, sokak sokak Sakaryalı hemşehrilerim için çalışmanın onurunu yaşadım. Şimdi de şahsıma inanan dava arkadaşlarımın da destek ve dualarıyla milletvekili aday adaylığıyla şehrimize yeni hizmetler kazandırmak için yola koyulma vakti! Sorumluluğumuz büyük ancak Sakarya’mıza ve milletimize olan sevdamız çok daha büyük” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaktığı aydınlık Türkiye meşalesine vurgu yapan Alptekin, “AK Parti demek; Türkiye’nin sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda sigortası demektir. Karanlıkları aydınlığa, hüzünleri umuda dönüştürmek için 2001 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakılan bu meşale, ilelebet milletimize hizmet edecektir. Bu süre zarfında gerek AK Parti gerekse millet olarak nice badireler atlattık. AYM'nin 367 kararından tutun kapatma davasına, Gezi Parkı Olaylarından tutun 15 Temmuz Hain İşgal girişimine milletin iradesini hedef alan nice saldırıyı  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bertaraf ettik” dedi. 

Kılıçaslan, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor Kılıçaslan, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Alptekin, “Her doğal afet sonrası olduğu gibi asrın en büyük afeti olan Kahramanmaraş Merkezli depremde de milletçe kenetlendik. Birlik ve beraberlikle tüm yaralarımızı yine saracak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde depremden etkilenen tüm şehirlerimizi tekrar inşa edeceğiz. Bu vesileyle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Alptekin son olarak şunları kaydetti:

"Bizim milletimiz feraset sahibidir. 21 yıl boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızı seçtiği gibi bu seçimde de tekrar seçecektir. Bu kutlu yolculukta yeni bir başlangıç için bir kardeşiniz olarak ben de  “Haydi Bismillah” diyor, siz değerli Sakaryalı hemşehrilerimin ve tüm dava arkadaşlarımın dualarını bekliyorum”

6438675c-b437-4622-88d0-d783ec76e9b8