Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, sahalara geri döndü. Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla resmi işlemlerini tamamlayarak Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde ilk maçına çıktı. Büyükşehir ekibi evinde Eskişehir Birey’i konuk etti. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan ve Sakaryalı sporseverlerin tüm tribünleri doldurduğu karşılaşmaya Bekir Karlı, Cihan Amasyalı, Fırat Töz, Adnan Hepgür ve Anıl Sungur ilk 5’i ile başladı.

İlk çeyrekte oyun üstünlüğünü kuran Büyükşehir farkı çift haneli sayılara kadar çıkardı. İlk çeyreği 22-9 önde kapatan Büyükşehir devre arasına da 41-33’lük skorla önde gitti. İkinci yarı taraftarının da desteği ile rakibi karşısında skor üstünlüğünü koruyan Büyükşehir son çeyreğe 60-47 önde girdi. Son çeyrekte oyun disiplininden kopmayan Büyükşehir maçı 84-73 kazandı ve sezona galibiyetle başladı. Büyükşehir’de Fırat Töz ve Kaan Enlioğlu attıkları 20 sayı ile galibiyeti getiren isimler olurken kaptan Cihan Amasyalı’da 19 sayılık skor katkısı üretti. Maç sonunda takım galibiyeti taraftarıyla kutladı.

Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler 7Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler 5Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler 6Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler 4Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler 3Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler 2Büyükşehir Basket yeniden- Sezona galibiyetle ‘merhaba’ dediler