AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Rıdvan Duran, Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Sakarya Bölge Birliği Başkanı Mustafa Zafer’le bir araya geldi.

Kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Duran, HAYKOOP Bölge Birliği Başkanı Zafer ile sektörün gelişimine yönelik görüş alışverişinde bulundu. Görüşme sırasında Duran, Sakarya'nın tarım ve hayvancılık potansiyelinin güçlenmesi, çiftçilerin daha iyi koşullarda çalışabilmesi için iş birliğinin büyük önem taşıdığını belirtti.

“TARIM VE HAYVANCILIK, SAKARYA'NIN EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR”

Ziyarete yönelik düşüncelerini aktaran Duran, "Tarım ve hayvancılık, Sakarya'nın ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Sektörün gelişimine yönelik ortak akıl ile hareket etmek büyük önem taşıyor. Sakarya’da tarım ve hayvancılık sektörlerinin güçlenmesi, çiftçilerimizin daha iyi koşullarda çalışabilmesi için gayret edeceğiz. Bu tür ziyaretler, sektördeki sorunlara çözüm bulma adına önemli bir fırsat sunuyor." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki belediye başkan adaylarını tanıttı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki belediye başkan adaylarını tanıttı

“SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda Sakarya'nın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için, sektör temsilcileri ile iş birliği içerisinde olacaklarını belirten Duran, “HAYKOOP Sakarya Bölge Birliği Başkanı Mustafa Zafer’in bilgi ve tecrübeleri bizim için son derece değerli. Sektörün kalkınmasına yönelik birlikte hareket etmek, Sakarya'nın tarım ve hayvancılık alanlarında daha etkili ve sürdürülebilir politikalar geliştirmesi adına önemli bir adım olacaktır." dedi.

Ziyaretin sonunda her iki taraf ta, Sakarya'nın tarım ve hayvancılık alanlarında daha etkili ve sürdürülebilir politikalar geliştirmek adına iş birliği yapma konusundaki kararlılıklarını vurguladılar.

Thumbnail 98Fd06A0 Fa68 4069 A144 78Fd6341Be39Thumbnail Fcc3389B 504C 45D7 9574 0233Fd05141DThumbnail 5F01A4Aa A05C 4A8A B4B4 51Bced963880