Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Mart ayında gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ve öğrencilere tesis tanıtımı etkinlikleri kapsamında su konusunda bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağladı. Su kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlenen öğrenciler, zaman zaman SASKİ bünyesinde hizmet veren ve yapım aşamasında olan enerji tesislerini de ziyaret ederek sudan ve güneşten elde edilen enerji hakkında da bilgilendirildi.

Seçimi kazanan Erdoğan için ilçe belediyesinin bahçesinde koç kestirdi Seçimi kazanan Erdoğan için ilçe belediyesinin bahçesinde koç kestirdi

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında 385 öğrenciyi okullarında ziyaret ederek ‘Bilinçli Su Kullanımı’ başlığı altında eğitim veren personeller, tesis gezileri kapsamında ise mart ayı içerisinde 674 öğrenci ile SASKİ tesislerinde buluştu.

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Öğrencilerimizin tükenebilir enerji kaynakları konusunda bilinçlendirilmesi ve gelecek nesillerin bu konuda bırakacağımız eserlere en doğru şekilde sahip çıkması için eğitimlerimiz aralıksız şekilde devam ediyor. Alanında uzman personel ile öğrencilerimizin ziyaretine açtığımız son teknoloji kullandığımız tesislerimiz gelecek nesillere en güzel şekilde örnek olmaya devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

thumbnail_7-170thumbnail_1-691thumbnail_4 (1)-1