Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni caddeler kazandırırken mevcut caddelerin dönüşümü içinde çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nin 400 metrelik kısmını trafiğe kapatan ekipler, 4 bin 500 ton malzemeyi kazıma işlemine başladı.

Güzergâhın 400 metresinde süren çalışmalarda 3 bin ton mekanik malzeme serimi sonrası cadde, uzun yıllar boyunca sağlam zemine sahip olacak.

Milli maç heyecanı yine Millet Bahçesi'ndeki dev ekranda yaşanacak! Milli maç heyecanı yine Millet Bahçesi'ndeki dev ekranda yaşanacak!

Arterin asfalta hazır hale getirilmesinin ardından bin 750 ton sıcak asfalt serilecek. Yenilenen, genişleyen ve daha konforlu hale gelen güzergâh Serdivan ulaşımına güç katacak.

Proje kapsamında kaldırımlar yeni ve modern görüntüye kavuşacak. Araç geçiş alanları ise genişletilerek, trafiğin daha rahat akması sağlanacak.

Uzun yıllardır ilçenin ulaşım yükünü sırtlayan caddede içme suyu, yağmur suyu ve kanalizayon hatları sil baştan yenilendi. Telekom ve elektrik hatlarının da yeni sisteme göre uyarlanıp toprağın altına alındığı bölge estetik bir görünüme sahip olacak.

Büyükşehir Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde Üstyapı Çalışmalarına Başladı 5Büyükşehir Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde Üstyapı Çalışmalarına Başladı 4Büyükşehir Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde Üstyapı Çalışmalarına Başladı 3Büyükşehir Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde Üstyapı Çalışmalarına Başladı 2Büyükşehir Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde Üstyapı Çalışmalarına Başladı