Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde yaya güvenliğini artırmaya yönelik önemli uygulamalar yürütüyor. Son günlerde özellikle trafik kazası riskinin yüksek olduğu noktalara plastik bariyer, sinyalizasyon sistemi ile uyarı levhaları yerleştiren Ulaşım Dairesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına Serdivan’da devam ediyor.

Büyükşehir o caddede dönüşüm çalışmalarına başladı Büyükşehir o caddede dönüşüm çalışmalarına başladı

Yaya geçitlerinin baştan sona yenilenmesiyle ilgili çalışma caddenin yoğun trafik akışı nedeniyle, gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar kesintisiz bir şekilde ilerliyor. Bu sayede, şehir trafiği olumsuz etkilenmiyor. Ekipler, şehirdeki trafik düzenini iyileştirmek ve yayaların güvenlik seviyesini artırmak için boyama ve şerit oluşturma işlemleri yürütüyor.

"Mavi Durak" olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde ekipler, yaya geçitlerinin yanı sıra engelli vatandaşların geçiş üstünlüğünü anlatmak ve O’nlara kolay bir ulaşım imkânı sunmak için kabartmalı boyama uygulaması yapıyor. Yaya önceliğiyle gerçekleştirilen boyama ve yenileme çalışmalarının ulaşılabilirlik ve güvenlik standartlarını artırması bekleniyor. Çalışmaların 14 Eylül Perşembe gününe kadar tamamlanması planlanıyor.

Serdivan Mavi Durak’ta yaya güvenliği_9Serdivan Mavi Durak’ta yaya güvenliği_10Serdivan Mavi Durak’ta yaya güvenliği_5Serdivan Mavi Durak’ta yaya güvenliği_3Serdivan Mavi Durak’ta yaya güvenliği_28-121