Güllük ve Hızırtepe mahallerinde ikamet eden öğrencilerin okullarına kolay ulaşım için Büyükşehir Belediyesi’nden yardım isteyen mahallelinin çağrısına başkan Ekrem Yüce sessiz kalmadı. 11 numaralı yeni bir hat devreye sokularak öğrencilerin ulaşımda sıkıntı yaşaması önlenecek.

Güllük ve Hızırtepe mahallerinde ikamet eden öğrencilerin için Et ve Süt Kurumu civarında bulunan okullara kolay ulaşım için mahalleli Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedi. Mahallelinin yardım isteğine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce sessiz kalmadı. Öğrencilerin ulaşımın kolaylaşması için 11 numaralı hat devreye sokularak Sosyal Gelişim Merkezi-Hızırtepe ve Et ve Süt Kurumu arasında hizmet verecek.

21 KASIM’DA BAŞLAYACAK

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hızırtepe Mahalle Muhtarı Fatih Eltutan, belediye otobüsü 21 Kasım Pazartesi Günü hizmete başlayacağını duyurarak emeği geçen herkese teşekkür etti. Muhtar Eltutan açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Güllük ve Hızırtepe Mahallesi’nde ikamet edip, Erenler’deki Sakarya Park (Et- balık Kurumu) civarında bulunan okullara giden öğrencilerimiz için, belediye otobüsü 21 Kasım Pazartesi Günü hizmete başlayacaktır.

Akyazı İlçe Terminali açılıyor Akyazı İlçe Terminali açılıyor

Kalkış noktası Güllük Mahallemizdeki Sosyal Gelişim Merkezi ( SGM) olacaktır. Hareket saatlerini ve güzergahı ile ilgili görseller yukarıdadır. Şartlara göre sefer sayısı ve hareket saatleri tekrar ayarlanabilecektir. Güllük ve Hızırtepe Mahallemize hayırlı olsun. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce, Ulaşım Daire Başkanı Yusuf Söğütdelen, Toplu Taşıma Müdürü Mecit kardeşimiz ve ekibine ayrı ayrı teşekkür ederiz…”