Geçtiğimiz günlerde İsrail menşeili ürünlerin Uçak Kıraathanesi, Ormanpark, Millet Kıraathanesi, Kent Park Kafe gibi Büyükşehir iştiraki işletmelerde satışını yasaklama kararı alan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı boykotlara bir yenisi daha ekledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yapan İsrail’i destekleyen finansal sistemi boykot ederek yerli ve milli ödeme yöntemi olan TROY karta geçme kararı aldıklarını açıkladı.

Milletvekili Bayraktar, Karasu'da engelli vatandaşlarla kahvaltı programında buluştu Milletvekili Bayraktar, Karasu'da engelli vatandaşlarla kahvaltı programında buluştu

Başkan Yüce konuşmasında siyonist İsrail’in zulmüne dikkat çekerek, “1 ayı aşkın süredir siyonizmin kudurganlığı devam ediyor. 7 Ekim’den bugüne süregelen Filistin’deki insanlık dışı savaş bizlere İsrail’in insaftan ve vicdandan ne kadar yoksun olduklarını tüm çıplaklığı ile önümüze seriyor. Filistin’de tüm dünyanın gözleri önünde benzeri görülmemiş bir dram yaşanıyor. Hastaneler, okullar, camiler, mülteci kampları bombalanıyor. Yaşlı, kadın, çocuk demeden masum insanlar acımasızca katlediliyor. Neredeyse bir asırdır Filistinli kardeşlerimize gösterdikleri zulmü, ambargoyu sıradanlaştırmaya çalışsalar da bizler bu vahşeti kabul etmeyeceğiz. Bir araya gelerek zulme ve işgale karşı durarak, mazlum kardeşlerimize var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak Gazzeli kardeşlerimize umut olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Elimizle, dilimizle kalbimizle ne var ne yoksa yapmaya gayret ediyoruz. İsrail’in yaptığı zulme sessiz kalmamak adına belediyemize ait iştirak ve tesislerimizden İsrail’e ait markaların ürünlerini kaldırdık. Bizler bu anlamda her türlü boykot kararını hızla devreye alarak, bu terör devletine karşı hep birlikte mücadele vermeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasında boykot kararlarına bir yenisini daha eklediklerini ifade Başkan Yüce, “Mastercard ve Visa’yı boykot ederek bankayla ilgili görüşmelere süratle başladık. Çalışma arkadaşlarımızın maaş kartlarını milli ödeme yöntemi olan Troy’a geçiriyoruz. Gazze’deki masumların feryadı arşa uzanırken Büyükşehir Belediyesi olarak bu zulme ve işgale karşı çıkıyoruz” şeklinde konuştu.