Umre’den dönen Ömer Arslan’dan yemek ziyafeti Umre’den dönen Ömer Arslan’dan yemek ziyafeti

 

HASTALIKLI ANLAYIŞ YÖNETİYOR

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, Sakaryalı Milli sporcu Necmettin Erbakan Akyüz'e Avrupa Wushu Federasyonu tarafından soruşturma açılmasına tepki gösterdi. İsrail'in Gazze'deki soykırıma karşı dünyada kendi lehine bir kamuoyu oluşturmak için her şeyi yaptığını söyleyen Başkan Çağlayan, "Gazze'de insanlık tarihinin en büyük katliamlarından biri yaşanıyor. Terör devleti İsrail Gazze'de sivil halkın üzerine ateş açtı. Binlerce insanı öldürdü. Çocukların üzerine bombalar attı. Kundaktaki bebekleri katletti, kadınları, yaşlıları hedef aldı. Hastaneleri ve ibadethaneleri bombalayarak insanlık onurunu ayaklar altına aldı. Hastalıklı bir anlayış tarafından yönetilen İsrail, tüm bu katliamlarının yanında dünyada hiç kimsenin kendisi aleyhine konuşmasını istemiyor.

 

BU SORUŞTURMA HUKUKSUZDUR

Çağlayan, "İsrail'in kendisini eleştirenlere tahammül edememesi, yaptığı hukuksuzlukların eleştiri konusu yapılması karşısında adeta çıldırması nasıl bozuk bir psikoloji içinde olduklarını ve aslında kendilerinin de işledikleri suçları bildiğini göstermektedir. Kimsenin kendilerini ifşa etmesini istemiyorlar. İsrail'in terör saldırılarını kınayan, masum Filistin halkına destek olan herkesi hedefe oturtuyorlar. Filistin'e destek olan rektörü Amerika'da görevden aldırıyorlar, dünyanın herhangi bölgesinde İsrail'i eleştiren bir gazeteciyi işten attırıyorlar, kimsenin kendilerinin aleyhine konuşmasını istemiyorlar. İşte bunun son örneği Milli sporcu Necmettin Erbakan Akyüz'ün başına gelenlerdir. Düzenlenen turnuvada birinci olan milli sporcumuz Akyüz, ödül töreninde kürsüde Filistin dansı yapıp Filistin bayrağı açmıştı. Bu tavrın ardından Avrupa Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından sporcumuza soruşturma açıldı" dedi.

 

SPORCUMUZUN YANINDAYIZ

"Filistin'e destek veren sporcumuzu baskıyla sindirmeye çalışan Avrupa Federasyonu bu ayrımcı ve işgalci İsrail'den yana tavrından ötürü kınıyoruz" diyerek sözlerine devam eden başkan Çağlayan, "Sporun temel felsefesi barışı, kardeşliği yaygınlaştırmaktır. Burada bir sporcu barışçıl bir gösteri düzenleyip işgali protesto ediyor ve bunun karşılığında federasyon sporcu hakkında soruşturma açıyor. Bu soruşturma hukuksuzdur, kabul edilemezdir. Milli sporcumuz hakkında açılan soruşturma sporun ruhuna aykırıdır. Bir sporcu hakkında barışa destek olduğu için soruşturma açılabilir mi? Asıl savaşı isteyen, işgali destekleyen, işgal politikalarını övenlerle ilgili soruşturma açılmalıdır. Biz sonuna kadar milli sporcumuzun yanındayız" dedi.