Sakarya Büyükşehir Cankurtaran ekiplerinin sık sık maruz kaldığı durum, Karasu sahilinde bir kez daha kendini gösterdi. Yanında ebeveyn olmadan denize gelen küçük bir çocuğu cankurtaran personeli fark etti ve sudan çıkardı.

İki kızıl geyiği idari yargı kurtardı İki kızıl geyiği idari yargı kurtardı

Karasu’nun Yalı Mahallesi Batı Karadeniz Caddesi mevkiinde Karasu sahilinde 8 numaralı kulede nöbet tutan cankurtaran personeli Mustafa Genç, denizde küçük bir çocuğun olduğunu fark etti. Çocuğu sudan çıkartan cankurtaran, küçük çocuğun hareketlerinden de şüphelendi.

Kamerasını açan ve küçük çocukla diyaloğunu kayıt altına alan Mustafa Genç, çocuğa adını ve yaşını sordu. 8 yaşında olduğunu söyleyen yabancı uyruklu küçük çocuk, denize tek başına geldiğini söyledi. Kendisini ailesinin almama gerekçesi olarak da çocuk, babasının iş olduğunu söyleyerek yanıtladı.

Cankurtaran personeli de küçük çocuğa bir daha tek başına denize gelmemesini ve sadece yanında ailesi varken gelmesini nasihat etti. Karasu sahilinde sık sık yaşanan çocukların kaybolması ve küçük çocukların suda boğulma riskinin de en sorumsuz örneği bir kez daha gözler önüne serildi.