TV264 ekranlarının gündem olan programı Gazeteciler Soruyor yine bomba gibiydi.

Dilan Polat’ın “Şampiyonalar Ligi” fotoğrafında bulunan fenomenlere soruşturma Dilan Polat’ın “Şampiyonalar Ligi” fotoğrafında bulunan fenomenlere soruşturma

Moderatörlüğünü Hakan Turhan’ın yaptığı gazeteciler Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı’nın konuşmacı olarak katıldığı programda yerel seçimler ele alındı. İlçe ilçe belediyeleri değerlendiren gazeteciler sıra Akyazı’ya geldiğinde sert tartışma içine girdi. Akyazı Belediyesi ile aday adaylarının ele alındığı o anlarda Akyazı Acelle Yaylası’ndaki vatandaşlara ait kaçak villaların yıkıldığını, Akyazı Belediyesi’ne ait beton kaçak binanın yıkılmadığını, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’in bu olaya el atmadığını belirten Hüseyin Cumalı, “Devlette çifte standart olmaz,olamaz” dedi.

Gazeteci Hüseyin Cumalı, “Kaçak ise, vatandaşın ki yıkılıyorsa sende yıkacaksın. Ha yıkmadın ve ruhsat mı verdin. Hangi kanuna göre, hangi maddeye göre, hangi yasaya göre yayladaki beton ve kaçak binaya ruhsat verdin açıkla. Ayrıca bir önceki başkan zamanında Akyazı Belediyesi’ne bağlı AK Belde A.Ş.  4 milyon TL para ortada yok. Bilal Soykan bunu yargıya taşıdı ama sonucu bilinmiyor. Bu dava bitti mi, devam mı ediyor. Açıklayın diyoruz açıklayamıyorlar. Peki ama neden!” dedi.

Safa Polat ile Hakan Turhan’ın Akyazı Belediyesi’ni konuşan Hüseyin Cumalı’nın sözlerini kesmek istemesi üzerine ise canlı yayında kavga çıktı.