Gazeteci Zafer Tokuş’un hasta olması nedeniyle Raif Ugan, Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı geçen Cuma akşamı canlı yayınla ekranlara gelen Gazeteciler Soruyor’da gündemi değerlendirdi. Safa Polat, “DEVA Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Adayı Mehmet Erdoğan'ı da gündeme getirdi. Polat, "Bende not aldım. Ana arterler Büyükşehir Belediyesi’nindir. Bir muhalefet çıksın ve logar kapaklarıyla asfaltı aynı seviyede yapacağız desin. Başka bir kent hatırlamıyorum. Bizim asfaltlarımzda neden bu kadar logar kapağı var!!” dedi.

SAÜKAM ve TÜRKKAB'dan TKB'ye ziyaret SAÜKAM ve TÜRKKAB'dan TKB'ye ziyaret

Polat’ın bu sözlerine ise gazetici Hüseyin Cumalı’dan tepki geldi. Birçok kurumun kapağı olduğunu anımsatan Cumalı, “Logar kapağı denince akla SASKİ geliyor. Oysa bütün kurumların logar kapağı var. SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan ve ekibi bu konuda iyi çalışıyor. Çalışan insanın hakkını yeme, bu kentte işini iyi yapan, çalışan 3 bürokrat var ise biri Yiğit Turan’dır. Çalışmayan ile çalışanları bir tutma” dedi. Yiğit Turan’ın eleştirilemez mi olduğunu belirten Polat’ın bu sözleri üzerine Cumalı, “Elbette eleştirilir ama Turan’a kadar bu kentte işini yapamayan o kadar çok isim var ki! Mesela Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreterlerini ben eleştirdim” dedi.

Her zaman eleştirilen kamu kuruluşlarının da haklı olduğu yerler bulunduğunu belirten Cumalı, “Örnek vereyim. Sapanca Belediyesi 15 bine yakın Bungalov izni verdi. Şimdi Sapanca’da elektrik, su, internet sıkıntısı var. Şimdi SEDAŞ, SASKİ, Türk Telekom’u suçlu, yoksa plansız yapılan gelişme mi! Siyaseten yapılan işlerin faturasını neden kurumlar ödüyor. Alt yapı olmadan bu kadar bungalov yaparsan olacağı budur. Hatta Sapanca’da taksi bile yok. Neden, çünkü 15 bin bungalovla birlikte ilçede taksi bile yetmiyor” dedi. 

Cumalı’nın bu sözleri üzerine Safa Polat, “Taksi işi Büyükşehir uhdesindedir. Yazsaydın 5 yıldan beri” dedi. Safa Polat’ın belden aşağı vurmasıyla birlikte canlı yayında gerginlik başladı. Cumalı, “Bu saatten sonra kızıyorum. Benden nafakanı alırsın. Sen yazsaydın ya, Büyükşehir’den reklam aldığın için yazamadın. Bu konu Sapanca Belediyesi’nin konusudur. Yunus Tever’e niye saldırdın. Kimden talimat alıp Yunus Tever’e saldırdın. Ben Tever ile gırtlak gırtlağa geldim ama yeri geldi Tever’in hakkını verdim. Bildiklerimi bana anlattırma. Ben hiçbir zaman sipariş soru sormadım. Benim hakkımda ne biliyorsan yaz. İstediğini yaz. Ekrem Yüce’nin yalakası yaz” dedi.

Tartışmanın büyümesiyle birlikte Hakan Turhan programı yarıda kesti.