Kent Orkestrası’nın eşsiz konserleri ilgiyle takip ediliyor Kent Orkestrası’nın eşsiz konserleri ilgiyle takip ediliyor

Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç, son meclis toplantısında dile getirdiği Çarşamba Pazarıyla ilgili yeni düzenlemeler için çalışmalar başlatıldı. Esnafların hisse oranlarını çıkartmak için çalışma yaptıklarını belirten Başkan Dinç, bu konuda komisyon kurulmasın önerdi. Meclisin aldığı kararla komisyon kurulması kararlaştırıldı. Önümüzdeki günlerde belirlenecek olan komisyon Pazar yerindeki düzenlemelerle ilgili çalışmasına başlayacak.

Çarşamba ve kumaş pazarıyla ilgili kurulacak olan komisyon esnafların hisse oranları, tezgahların kimler tarafından işletildiği, otopark sorunu, tuvalet sorunu, aidatların düzene girmesi, ara sokaklardaki tezgahların yeniden tespiti, pazarın belirlenen saatlerde açılıp kapanması, geceden kurulan tezgahların belirlenen usul ve esaslarla kimseye rahatsızlık vermeyecek şekilde açılması gibi daha bir çok konuları ele alacak.

Geçtiğimiz yıllarda eski spor tesislerinin yıkılarak yerine yapılan Pazar yerinin kullanımıyla başlamasıyla birlikte sebze ve meyve tezgahları burada açılıyordu. Esnaf ve vatandaşlardan gelen taleplere göre pazarın eski yerinin de kullanılmaya başlaması alternatifler arasında yer alıyor.