Daha önce astığı afişlerle iktidarı eleştiren CHP bu kez kendi reklamını yapmak için astığı seçim afişinde partilileri kızdırdı. Parti içinde muhalefete neden olan afiş, Genel Başkan Özgür Özel’e de şikayet edildi. CHP İl binasına tam boy olarak asılan afişte ‘İşimiz Gücümüz Sakarya’ sloganı yer alırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Azize Ceroğlu, Serdivan Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, Adapazarı Belediye Başkan Adayı Sabri Anıl Özkan ve Erenler Belediye Başkan Adayı Levent Şener’in fotoğrafları bulunuyor.

Ramazan Serhoş istifa etti Ramazan Serhoş istifa etti

Sesler yükseliyor

Afişin asılmasına itiraz edenlere il yönetimi kulak vermezken, sadece 3 ilçenin destekleniyor imajının verilmesinin yanlış olduğu ısrarla eleştiriliyor. Parti içindeki bu kriz her geçen gün büyürken, ilçeler arasında ayrım yapıldığı, diğer ilçelerin önemsenmediği sesleri yükselmeye başladı. Partinin seçim propagandasının yanlış yapıldığını savunan partililer afişin kaldırılmasını istiyor.


Sadece 3 ilçe mi var?

Bazı CHP seçmenleri de son asılan afiş için, “CHP’nin Sakarya’da sadece 3 ilçede mi aday var? Arifiye, Sapanca, Akyazı, Karasu gibi diğer ilçelerimiz görmezden mi geliniyor? Yoksa 16 ilçesi olan Sakarya’da sadece 3 ilçemi var? Zaten adaylarımızı sahada tam olarak göremiyoruz, birde böyle ayrımcalık yapılarak ne yapılmak isteniyor anlamış değiliz? CHP İl yönetimi seçime iki hafta kala böyle bir hatayı görmesini ve acilen düzeltmesini bekliyoruz” yorumları yapıyorlar.

Özgür Özel’e iletildi

CHP’de yaşanan afiş krizinin adaylar ve bazı partililerce genel merkez ve Genel Başkan Özgür Özel’e iletildiği hatta fotoğraflarla şikayet edildiği ancak sonuç alınamadığı öğrenildi. Partililer ve diğer ilçelerin adayları, Parti Meclis (PM) Üyesi Ecevit Keleş’ten seçim üzeri yaşanan bu krize acilen çözüm bulmasını bekliyor.