Hidayet Kaya: Sakarya İstanbul’un Fethi kutlamaları için hazır Hidayet Kaya: Sakarya İstanbul’un Fethi kutlamaları için hazır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Emekçilerin uzun zamandır 1 Mayıs’ı bayram havasında kutlayamadığına işaret eden Başkan Curoğlu, “Yaşam koşulları zorlaştıkça emekçilerin üzerindeki baskılarda artıyor. Emeği ile geçinenlere yoksulluk sınırının altında çalışma koşulları dayatılıyor. Genç yaşında emeğini ülkesi için harcayan emeklimiz, geçinebilmek için çalışmak zorunda bırakılıyor. Gençlerimiz işsizlik ve yoksulluk nedeniyle umudunuz başka ülkelerde arıyor. İşçinin, kamu çalışanının sendikal örgütlenme hakkı engelleniyor. Çocuk işçiliği artarken, 18 yaş altı ucuz iş gücü olarak görülüyor. Yurttaşın sofrasındaki ekmek küçülüyor. Ülke kaynakları yandaşa aktarılıyor. Vatandaş yoksullukla, yoklukla mücadele ederken; yandaş şatafat içinde yaşıyor” dedi.

EMEKÇİMİZ, EMEKLİMİZ UMUDUN IŞIĞINI YAKTI
1 Mayıs’ın emeğin bayramı olduğunu dile getiren Başkan Curoğlu, şöyle devam etti: Bu kötü gidişatı değiştirmek emeği ile geçinenlerin elinde. 31 Mart’ta emekçimiz, emeklimiz umudun ışığını yaktı. Umudu hep birlikte büyüteceğiz. 1 Mayıs emeğin bayramıdır. Emekçilerin alın terinin karşılığını alabildiği bir Türkiye için mücadeleye devam edeceğiz. Çokça üretip, hakça bölüşeceğimiz Türkiye’yi inşa etme umuduyla, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun!”