CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, "Aileler çocuklarına alamadıkları kıyafetlerin, veremedikleri harçlıkların, güldüremedikleri yüzlerin utancını yaşıyor. Oysaki yaşadığımız bu utanç Çay-simit hesabı ile iktidara gelip, 18 yıllık iktidarın sonunda insanları ekmeğe muhtaç edenlerindir." açıklamasında bulundu.

Başkan Çetin, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Başta ekonomi olmak üzere, birçok alanda Cumhuriyet tarihi boyunca ülkemizin görmüş olduğu en kötü zamanları yaşıyoruz. Yurttaşlarımızın büyük çoğunluğu savaş dönemlerini aratmayan bir yokluk ve sefalet içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Geride bıraktığımız ramazan ayında dahi vatandaşlarımız hanelerinde huzur, sofralarında bereket bulamadı alışık olduğumuz ramazan alışverişleri artık yapılamadı. Hayat pahalılığı öylesine fazla ki; pazarda poşetler, ocakta tencereler, sofrada tabaklar dolmuyor. Aileler çocuklarına alamadıkları kıyafetlerin, veremedikleri harçlıkların, güldüremedikleri yüzlerin utancını yaşıyor. Oysaki yaşadığımız

AK Parti'de A Takımı belli oldu AK Parti'de A Takımı belli oldu

Bu utanç Çay-simit hesabı ile iktidara gelip, 18 yıllık iktidarın sonunda insanları ekmeğe muhtaç edenlerindir.
Bu utanç Parmağındaki yüzükten başka bir şeyi olmadığını söyleyip, "Bir gün çok zengin olduğumu duyarsanız, bilin ki haram yemişimdir. " diyenlerindir.

Bu utanç, insanlar çöpte yemek ararken ‘’Ülkemizde yoksulluk sorun olmaktan çıktı’’ diyenlerindir.
Bu utanç, kamuda birkaç yerden aldığı maaş yetmezmiş gibi, huzur haklarına bir toplantıda %100 zam yapan arsızlarındır. Bu utanç, sorumlu olduğu bakanlıktan kocasının şirketine ihale veren yolsuzlarındır.

Bu utanç, belediyelerimizin bağış hesaplarına el koyanların; vatandaşın halk ekmeğe ulaşmasına engel olanlarındır.
Bu utanç Emeklilerin üç yıldır değişmeyen bayram ikramiyelerine 100 tl zammı reva görüp; milyon dolarlık Mercedesleri sipariş edenlerindir.

Bu utanç, hasta garantili hastaneleri, yolcu garantili havalimanlarını, geçiş garantili köprüleri birkaç müteahhitte ihale ederek, kasamızı boşaltanların, geleceğimizi karartanlarındır.
Bu utanç, lüksün, israfın, şatafatındır. Bu utanç halkı sefalet içindeyken; başını kuma gömüp sefa süren saray iktidarınındır...!
Az kaldı!

15 Mayıs sabahı milletin iktidarına, bahara uyanacağız. Aydınlık, yokluğun, yoksulluğun bittiği, halkın refah içinde yaşadığı günlerin başlangıcı olacak."