Başkan Çetin, yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

"Türkiye'nin yarınları için söyleyecek sözü kalmayan, vatandaşın derdine derman olamayan, sayılı günleri kalan tükenmiş, saldırgan bir iktidarla karşı karşıyayız
 
Demokratik yollarla seçim kazanamayacağını gören iktidar partisi ve mensupları her gün farklı provokasyonlarla, partimize ve genel başkanımıza alçakça saldırmaktadır.
Türkiye'nin yarınları için söyleyecek sözü kalmayan, vatandaşın derdine derman olamayan, sayılı günleri kalan tükenmiş, saldırgan bir iktidarla karşı karşıyayız.
Siyasi nezaketten, ahlaktan ve vicdandan nasibini almamış müfteriler; yalan, iftira ve karalama kampanyası ile bu seçim sürecini kendilerine yakışır biçimde sürdürmeye devam etsinler. Biz ise vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek, ülkemizi aydınlık bir Mayıs sabahına kavuşturmak için çalışmaya devam ediyoruz.
 
14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, seçimleri kaybedeceğini anlayan siyasal iktidar, toplumu geren, kutuplaştıran provokasyonlara umut bağlayacak kadar acze düşmüştür.

Kendisine oy vermeyen, farklı düşünen herkesi ‘’Terörist, FETÖ’cü’’ diye karalayan bu zihniyete en büyük cevabı milletimiz sandıkta verecektir. Halkımız kavgadan, şiddetten ve nefret dilinden usanmış; huzura, barışa ve adalete susamıştır. Baskının, zulmün son bulmasına; özgürlüklerin egemen olmasına az kaldı.
Demokratik hukuk devletini temelinden çürütenlere, parti devletini inşa edenlere, Türkiye Cumhuriyeti devletini bir şahıs devletine dönüştürmek isteyenlere milletimiz 14 Mayıs’ta çok güzel bir demokrasi dersi verecek.

TBMM'nin yeni başkanı Numan Kurtulmuş TBMM'nin yeni başkanı Numan Kurtulmuş

Bizi ayrıştırmak, kutuplaştırmak isteyen bu adaletsiz düzeni 14 Mayıs’ta Demokratik hukuk devletine, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarla birlikte değiştireceğiz
 
Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki;
Cumhuriyet Halk Partili kadrolar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sevgi, barış ve kardeşlik dilini kullanmaya devam edecektir. Öte yandan aynı kadrolar her türlü provokasyona ve saldırıya karşı tüm örgütü ile mücadele edecek ve bu faşizan baskıya asla boyun eğmeyecektir.
Halkımızın ferasetine güveniyoruz. Sağduyu kazanacak, sevgi kazanacak, Türkiye kazanacak
Milletimizin desteği ile bu karanlık dönemi kapatıp Türkiye’ye baharı getireceğiz."