Geçtiğimiz dönem CHP Sakarya İl Başkanlığı yapan Cengiz Çiçek, İngiltere’de bürokratlarla görüştü. Öncelikle İngiltere Parlamentosuna giden Çiçek, Labour Parti milletvekili Feryal Demirciv ile karşılıklı görüştü.

Ziyaretin ardından sosyal medyada paylaşım yapan Çiçek; “İngiltere'de üyesi olduğum Labour Parti'nin, halihazırda İngiltere parlamentosunda milletvekili olan Türkiye kökenli Sn. Feryal Demirci hanımefendi ile parlamento binasında görüşme gerçekleştirdik. İki Sosyal Demokrat kardeş Parti; CHP ve Labour Partisi arasında siyasi bağlamda bir köprü oluşturma, sinerji yaratma ve fikir alışverişinde bulunma hakkında katedeciğimiz çok yol var. Globalleşen dünyada, iletişim kanallarını açık tutmak doğru bir adımdır. Misafirperverlikleri için Sn. vekilimize çok teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

BBP lideri Destici Söğütlü'de BBP lideri Destici Söğütlü'de

“Enfield, Sakarya'nın bir ilçesi ile neden kardeş belediye olmasın”

Labour Parti milletvekili Feryal Demirciv’in ardınan Çiçek; Londra Enfield Belediye Başkanı Suna Hurman ve Londra Türkiye Konsolosu Utku Atahan ile bir araya geldi. Sosyal medyada “Enfield, Sakarya'nın bir ilçesi ile neden kardeş belediye olmasın” başlığıyla açıklama yapan Çiçek şu ifadelere yer verdi;

 “Bugün Enfield, Londra Belediye Başkanı, Sn. Suna Hurman ve Londra'daki Türkiye Konsolosu Sn. Utku Atahan ile bir araya geldik. Çok samimi ve yapıcı bir görüşme gerçekleşti. Londra' daki belediyeler ile Sakarya'daki belediyeler arasında, bilgi alışverişi ve ortak projeler hakkında istişarelerde bulunduk. Küreselleşmenin, barışın ve kardeşliğin güzel örnekleri gerçekleşebilir kanaatine vardık. Türkiye kökenli, başarılı bir kadın belediye Başkanımızın, Enfield'da görev yapması gurur verici. Nezaketleri ve hoşsohbetleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.