CHP Sakarya İl Eski Başkanı Cengiz Çiçek Önümüzdeki yerel seçimlerle alakalı yazılı basın açıklaması yaptı. Eski Başkan Çiçek; "Her parti kendi adayını çıkarırsa, cumhur ittifakına karşı seçimi kazanma ihtimalimiz çok düşük olacaktır" ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki 31 Mart 2024 yerel seçimleriyle alakalı değerlendirmelerde bulunan CHP Sakarya İl Eski Başkanı Cengiz Çiçek'in açıklamaları şöyle; "Biz muhalif partilerin öncelikli hedefi, Sakarya'daki AK Parti'li belediyeleri kazanabilmektir. Hangi muhalif parti veya kişilerin  üzerinden kazanılacağından ziyade, AK Parti e MHP blokuna karşı ilçelerde ve büyükşehirlerde belediyeleri  kazanmaktır.

Yerel seçimlerde cumhur ittifakının karşısında, Sakarya'da ilçe belediyelerini kazanma yolunda ilk adım; muhalif tüm partilerin aday adaylarının, aday yoklaması anketlerle  yapılmalı. En yüksek oyu alan aday için de ikinci adım; hangi partiden aday gösterilirse kazanabilir olacağını belirlemek üzere ikinci bir anket yapılmalıdır. 

Böyle bir konsensüs ile seçimlere gidilmesi halinde, cumhur İttifakı adayına karşı başarı sağlanabilir. Kısacası; her parti kendi adayını çıkarırsa, cumhur ittifakına karşı seçimi kazanma ihtimalimiz çok düşük olacaktır. Sakarya' daki AK Parti ve MHP blok üstünlüğünü ancak böyle kırabiliriz."