Bakan Çavuşoğlu Sakarya'da iftar programına katıldı Bakan Çavuşoğlu Sakarya'da iftar programına katıldı

HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Başkan Ekrem Yüce başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

67 maddelik gündemle toplanan mecliste gündem dışı söz alan CHP'li Meclis Üyesi Şaban Kaludra, bungalov evler için konuştu. Kaludra, "Yasal düzenlemeye ihtiyaç var" uyarısı yaptı.

"BUNGALOVLARLA ALAKALI YASAL BİR AÇIK VAR"
Kaludra, "Bungalovlarla alakalı yasal çerçeve yok, yasal bir açık var. İnşaat yapılacak yerler imarla, meclisimizin genellikle büyük bir kısmını oluşturan imar maddeleriyle bu kurullarda kararlaştırılıyor. Ama bungalov olayı bunların dışında bir kere iskan edilecek yerlerin dışında iskana bungolovlar yapılıyor. Ayrıca belli bir ruhsat ve harca tabi olması gerekiyor. Aynı zamanda belediyeler açısından kayıptır. Çünkü altyapı hizmetleri verilmek durumunda. Bunlarla ilgili noksantılarımız var. Geçen günlerde hepimizin bildiği gibi bir çift genç bungalovda yanarak hayatlarını kaybetti. Buna birilerinin sorumluluk alıp el çıkartması icap eder. Bu hususu en azından ilçe belediyelerinin meclisinde ve Büyükşehir meclisimizde gündem olup bungalovlarla ilgili sınırlayıcı yasal tedbirler oluşturmak veya bunlarla ilgili bir düzenleme talebinin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum." diye konuştu.