Nadir Kurtulan

CHP'li Taşkent'ten SAÜ sayıştay raporu değerlendirmesi: Dolu kadroya usulsüz görevlendirmeler CHP'li Taşkent'ten SAÜ sayıştay raporu değerlendirmesi: Dolu kadroya usulsüz görevlendirmeler

Büyükşehir Eylül ayı meclisinde gündem dışı söz alan CHP'li Meclis Üyesi Şaban Kaludra, taşınması gündeme gelen Mithatpaşa İstasyonu, Sakaryalıların merakla beklediği raylı sistem, çalışmaları devam eden Ada Hayat projesi ve Sapanca Gölü’ne bırakılan sazan balıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Mithatpaşa Garı’nın taşınmasının gereksiz olduğunu savunan CHP’li Kaludra, “Bu Adapazarı’nın istediği bir şey değil. Gereksiz bir yatırım olur. Şehir içi trafiği zaten yavaş olmak zorunda çünkü yavaş trafik ticaret esnafına da katkı sağlayan bir durumdur. Bu anlamda o yolun düzeltilmesi mümkündür. Mithatpaşa İstasyonu suanda 2-3 kişiyle hizmet verilen bir istasyondur. Oraya büyük bir yatırım yapıpta ileride bu garın buradan taşınıp oraya geçeceğine dönük büyük bir harcamaya girmeyin, bence gerekli bulmuyorum. Bu projeye izin vermeyin. Garın Sakarya’nın merkezinde olması şehrin ayrılacılığıdır. “ diye konuştu. 

Raylı sistemin proje bazında değil, eylem bazında görülmesi gerektiğini belirten Kaludra, “Raylı sistemin olduğu yerde raylı sistem sabit nokta üzerinden bir gidiş hattıdır. Vardığı noktadan sonra yine ulaşılması gereken işyeri gibi ziyaret edilecek yerler vardır. Bu ara istasyonlardan sonra zaten ulaşım araçlarıyla yapılıyor. Raylı sistemin proje bazında değil, eylem bazında görülmesi lazım.” ifadelerini kullandı. 

Ada Hayat projesi ile ilgili de konuşan Kaludra, “Ada hayat inşaat alanı genişleyerek trafik ve ticaret hayatını etkiliyor. Seçim üzeri böyle bir sıkıntının olmaması için tedbir alın” dedi. 

Kaludra ayrıca Sapanca Gölü’ne sazan balığı bırakılmasına karşı çıkarak, “Sazan balığı dip çamurları karıştırarak gölün ekosistemini bozuyor” diye uyarıda bulundu.