İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cuma günü çok sert bir çıkış yaparak altılı masadan ayrıldıklarını açıklayarak Cumhurbaşkanı adaylığı için Ankara ve İstanbul’un CHP’li Belediye başkanlarına çağrı yapmıştı. Akşener’in bu çağrıları da yanıtsız kalınca İYİ Parti apar topar aday arayışına girişti. Bu süreçte gerek İYİ Parti gerekse CHP cephesinden sert açıklamalar geldi.

CHP’nin Sakarya eski İl Başkanı Erdoğan Isır, 2019 yerel seçimlerinde Sakarya’da birlikte hareket ettikleri İYİ Parti için sert bir twit atarak, “İl Başkanlığım sürecinde de, sonra ki yaşamımda da...

Başkan Çetin: Vatandaşa bir dokunduk bin ah işittik Başkan Çetin: Vatandaşa bir dokunduk bin ah işittik

Ve en önemlisi bugün. İYİ Parti hiç yanıltmadı beni. Aynı ben anlayışı devam ediyor” dedi. Isır daha sonra Ümit Dikbayır’ın canlı yayında, “CHP’nin Sakarya’da yaptırdığı ankette Mansur Yavaş %70 çıktı.” Açıklamasına da sert tepki göstererek, “Sakarya da hiçbir kişi %70 oy tek başına alamaz, Bunu sende, bende net biliyoruz... Biraz ağırdan al artık....” diye cevap verdi.

Isır ayrıca, Dikbayır’ın, “" 2019 31 Mart yerel seçimler bizim projemizdir, CHP nin değildir, hatta bize 2 ay sonra cevap verdiler" sözlerine de sert tepki gösterdi.

haberfokus