Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa süre kala Cumhur İttifakı cephesinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "14 Mayıs'ta aramıza yeni katılacak dostlarımızla 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı olarak destan yazacağız" sözlerinden saatler sonra Hür Dava Partisi'nden (HÜDA PAR) açıklama geldi.

DEVA'dan Köyüme Dokunma Platformu'na yanındayız mesajı DEVA'dan Köyüme Dokunma Platformu'na yanındayız mesajı

"ERDOĞAN'I DESTEKLEME KARARI ALDIK"
HÜDA Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldıklarını belirtti. Yapıcıoğlu, "Başkanlık divanı toplantısında il ve ilçe teşkilatlarımızla yapmış olduğumuz istişarelerde, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldık. Parlamento seçimleriyle ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor." ifadelerini kullandı.

"HİZBULLAH TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR"
Yapıcıoğlu daha önce "Türkiye Cumhuriyeti'ne göre Hizbullah bir terör örgütü olabilir ama bana göre bir terör örgütü değil" demişti. Bu yaşanan son gelişmelerin ardından Sakaryalı efsane emniyet müdürü Şehit Gaffar Okkan Twitter'da bir numaralı gündem maddesi oldu.

"GAFFAR OKKAN'IN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYACAĞIZ"
HÜDA PAR'ın Erdoğan'ı destekleme kararı almasına Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den dikkat çeken bir yorum geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Muharrem İnce, "Koltuklarınızdan kalkmamak için Hizbullah'ın siyasi kanadı olan HÜDA PAR ile ittifak yapacak duruma geldiniz. Sizi o koltuklardan indireceğiz. Gaffar Okkan'ın kemiklerini sızlatmayacağız. Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne asla dokundurtmayacağız." dedi.