108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaymakamlara çalışma temposunu anlattı. Aynı çalışma aşkını tüm kaymakamlardan beklediğini belirten Başkan Erdoğan, konuşmasının arasında Sakaryalı şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ü de hatırladı.

Erdoğan, "Bu gurur günümüzde mezuniyet sevincinizi sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. İçişleri Bakanımıza ve ekibine bizleri bir araya getirdikleri böylesine güzel bir buluşmaya vesile oldukları için teşekkür ediyorum. İnşallah biraz sonra 108. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarıyla tamamlayan 12'si kadın 99 genç arkadaşımızın kura törenini gerçekleştireceğiz. Yeni kaymakamlarımıza görev yerlerinde ve tüm meslek hayatlarında Rabbimden muvaffakiyetler niyaz ediyorum. Bu vesileyle Derik Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk başta olmak üzere görev başında şehit edilen tüm idarecilerimizi rahmetle yad ediyorum. Rabbim şehitlerimizin mekanlarını cennet makamlarını ali eylesin." dedi.

Karma Fuarcılık, dünyanın en büyük ticaret fuarına katılıyor Karma Fuarcılık, dünyanın en büyük ticaret fuarına katılıyor

Kaymakamlara önemli tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepimiz aziz milletimizin birer hizmetkarıyız. Bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik." ifadelerini kullandı.