Nurettin Eryılmaz-Sema Bozkaya

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Şubat Cumartesi günü Sakarya'ya geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumartesi günü saat 13.00'da Demokrasi Meydanı'nda Sakaryalılara hitap edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya'ya yapacağı ziyaret öncesinde HALK54 ekibi, yaptığı sokak röportajıyla Sakaryalıların nabzını tuttu. HALK54 ekibi, sokakta Sakaryalı vatandaşlara mikrofon uzatarak, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ne tür müjdeler bekliyorsunuz, beklentileriniz neler?" sorusunu yöneltti.

HALK54 mikrofonuna konuşan bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan raylı sistem gibi büyük altyapı projelerini beklediğini ifade ederek, "Sakarya'ya yakışır bir raylı sistem yapılması güzel olur. Adapazarı ile Üniversite arasında yapılacak olanı duydum, ama biraz daha hızlı bir şekilde yapılmasını isteriz" dedi.

Emeklilerin maaşlarının yetersiz olduğunu dile getiren vatandaşlar, "Emekliler olarak geçinemiyoruz, maaşlarımız yetersiz. Cumhurbaşkanından emeklilere daha iyi bir destek ve ekonomik rahatlama bekliyoruz" diye konuştu.

İl Jandarma Komutanı Karaca, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu Demirkoç'a bıraktı İl Jandarma Komutanı Karaca, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu Demirkoç'a bıraktı

Başka bir vatandaş ise, "Ekonomide sıkıntı var. Ev kiralarının yüksekliği ve geçim sıkıntısı büyük bir sorun. Emekli olmayanlar, kirada yaşayanlar zor durumda. Devletin, piyasadaki zam furyasını kontrol altına alması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızdan ekonomik destek ve hayat pahalılığının kontrol altına alınmasını bekliyoruz" şeklinde görüş belirtti.

Sakarya için büyük projelerin hayata geçirilmesini isteyen başka bir vatandaş, "Cumhurbaşkanımızdan vaatlerin yerine getirilmesini ve Sakarya'nın kalkınması için adımlar atmasını bekliyoruz" derken, işsizlik sorununu dile getiren başka bir vatandaş, "Sakarya'da işsizlik sorununu çözmek için projelerin hayata geçirilmesini talep ediyoruz. İşsizlik konusunda somut adımlar bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Eğitimle ilgili taleplerini dile getiren başka bir vatandaş ise, "Öğrencilere devletin daha fazla destek vermesini bekliyoruz. Özellikle devlet desteklerinin arttırılması veya işlerin kolaylaştırılması öğrenciler için önemli olacaktır." diye konuştu.