Karasu ilçesi Aziziye Mahallesi, Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, KYK kursunda kalan 3 üniversite öğrencisi, denize girdi. Aralarında bulunan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Burak Emre Meşe gözden kaybolurken diğer gençler kendi çabalarıyla kıyıya çıktı.

Otoyolda alev alev yandı Otoyolda alev alev yandı

Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, suda kaybolan genci bulmak için su altı ve üstünde arama çalışması başlattı.

Pazar günü hava kararana kadar deniz içinde süren arama çalışmaları akşam saatlerinde kıyıdan devam etti. Günün ağırmasıyla ekipler yeniden arama çalışmalarına başladı.

Denize girdikten sonra gözden kaybolan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Burak Emre Meşe'yi arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı helikopter de dahil oldu.

Aslen Nevşehirli olup İstanbul'da yaşayan Meşe'nin ailesi de akşamdan bu yana bekleyişlerini sürdürüyor. AFAD ekipleri sahilde acılı aile ve arama kurtarma ekipleri için afet çadırı kurarken, genç öğrenciyi arama çalışmaları devam ediyor.