Kuzey Avrupa ülkesi Danimarka yurt dışı iş ilanlarını duyurdu. Danimarka, 5376 euro maaşla (100 bin TL) işçi aradığını açıkladı. Danimarka'nın iş başvurusu için koyduğu şartlar ve meslek grupları da açıklandı. Listede hemen her meslek var.

Araç sahiplerini sevindirecek haber: Akaryakıtta indirim beklentisi var!  Araç sahiplerini sevindirecek haber: Akaryakıtta indirim beklentisi var! 

Avrupa'nın refah seviyesi yüksek ülkelerinden olan Danimarka, Avrupa'da yaşamını sürdürmek isteyenler için sevindiren bir haber verdi.

Danimarka, nitelikli ve niteliksiz iş gücüne ihtiyacı olduğunu ve aylık 5 bin 376 euro yani yaklaşık 100 bin lira maaşla işçi aradığını duyurdu.

Hangi meslek gruplarından işçi alınacak?: Ülkede çalışmak isteyen vatandaşlar başvurularını tek bir yere değil ülkede faaliyet gösteren firmalara yapacaklar. Bu doğrultuda onlarca meslek için personel alımı yapılacağı ifade edildi.

İşte aranan meslekler: 

Bölüm başkanı, satış müdürü, genel müdür, biyolog, makine mühendisi, inşaat müdürü, inşaat mühendisi, çevre mühendisi, kimya mühendisi, tasarımcı, şehir plancısı, arazi müfettişi, doktor, tıbbi danışman, başhekim, anestezi hemşiresi, hemşire, diş hekimi, klinik diyetisyen, meslek terapisti, radyograf, tıbbi laboratuvar teknisyeni, diş hijyenisti, yetişkin eğitim merkezi öğretmeni, ilkokul öğretmeni, ortaokul öğrencileri için bağımsız yatılı okullarda öğretmen, çocuk bakıcısı, sosyal eğitim görevlisi, okul öncesi öğretmen yardımcısı, denetçi, muhasebe kontrolörü, BT mimarı, BT mühendisi, BT proje lideri, programcı ve sistem geliştiricisi, hukuk görevlisi, kütüphaneci, psikolog, bina teknisyeni, sıhhi tesisat teknisyeni, tesisatçı, operasyon ve üretim müdürü, Çevre teknisyeni, Hesap yöneticisi, satış danışmanı, iş ve şirket danışmanı, yerel otorite vaka yöneticisi, emlakçı, Çalışma idari sekreteri, tıbbi sekreter, yönetici katibi, ofis asistanı, büro memuru, okul sekreteri, ticaret asistanı, Kilise memuru, çiçek dekoratörü, Muhasebeci asistanı, muhasebeci, muhasebe memuru, Kuaför, sosyal ve sağlık hizmetleri asistanı, Peyzaj bahçıvanı, bahçıvan, Duvar ustası, marangoz, tesisatçı, Kaporta metal işçisi, demirci, sac metal işçisi, demir ve metal servis teknisyeni, endüstriyel teknisyen, CNC operatörü, mekanik, Elektrikçi, elektrik müteahhidi, tamirci, Kasap, fırıncı, usta fırıncı, şef

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?
Yurt dışında çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında ne kadar maaş verileceği bulunuyor. İşe alınacak olan kişiler en düşük maaşın 5 bin 376 euro (Yaklaşık 100 bin TL) olacağı açıklandı. Maaşlar iş gruplarına göre değişkenlik gösteriyor.