Nefes borusuna nar tanesi kaçan 17 aylık bebek hayatını kaybetti Nefes borusuna nar tanesi kaçan 17 aylık bebek hayatını kaybetti

Nadir Kurtulan

TV 264 yayınlanan Gazeteciler Soruyor geçen Cuma akşamı canlı yayınla saat 21.00’de ekranlara geldi. Gazeteciler Soruyor’da  Hakan Turhan, Safa Polat, Kemal Turgaç ve Hüseyin Cumalı gündemi değerlendirirken, yayın akışı haricinde gazeteci Hüseyin Cumalı AK Parti Adapazarı Meclis üyeliğinin yanı sıra partide bir çok etkin görevde bulunan Necdet Tömekçe’yi gündeme taşıdı. Kulislerde günlerdir “Tömekçe’nin elinde önemli belgeler var. Onları açıklayacak, gündemi fena sallayacak” sözlerine tepki gösteren gazeteci Hüseyin Cumalı, “ Bir gündem var şehirde ve kimse bunu dillendirmedi. Şehirde en çok bu konuşuluyor” dedi.

Şehre sürekli “Önemli belgelerle ile Tömekçe Adapazarı Belediyesi’ni hedef alacak” algısı pompalandığını belirten Cumalı, “ AK Parti Adapazarı Belediyesi meclis üyesi Necdet Tömekçe bir yıldır meclise gelmiyor. Hatta başka bir partiden aday olacağı konuşuluyor. Elinde çok ciddi belgeler ve doneler varmış. Ben buradan sesleniyorum. Eğer o kadar belge ve donen var ise algı yapma ve Sakarya Cumhuriyet  Savcılığı’na suç duyurusunda bulun. Ayrıca bu güne kadar AK Parti iyi idi şimdi niye kötü oldu! Bir konu daha var. Elimde belgeler var dediğin o dosyalarda, belgelerde, resmi evraklarda senin de imzan var. Necdet Tömekçe’nin bu tarzı kabul edilebilir değil” dedi.

Cumalı, Tömekçe’nin “Bu kentte hep AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un mu dediği olacak” diyerek Yavuz’a tepki gösterdiğini de canlı yayında sözlerine ekledi.