Muharip Gaziler Derneği Başkanı Demir, ziyarette gazilerin sorunlarını dile getirirken özellikle 15 Temmuz Gazileri ile Muharip Gazileri arasında ayrıcalık olmasının yanlış olduğunu ifade ederek: ''TC Sosyal Güvenlik Kurumu vakıf kurmuş. Bayramda Bakan, Şehit ailelerine 2.500 TL ikramiye verilecek demişti. Ama Şehit aileleri normal maaşlarını aldılar. Bu vakıf bu parayı sadece 15 Temmuz Gazilerine vermiş. Şehit ve Gazi adını kullanıp sadece 15 Temmuz gazilerine verilmesi çok yanlış. Sanatçı veya Milli sporcuya verilen madalya ile beraber gelen hakların Gazilere de verilmesi gerekir'' dedi.

2

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek: ''Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. Meslek hayatının önemli bir bölümünde bu kutsal vatan ve bayrağa hizmet etme şerefine eren bizler aynı gaye ile hizmet ederken canlarını ve kanlarını feda eden şehit ve gazilerimize minnettarız. Son zamanlarda gazilerimiz büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Konunun takipçisi olacağız'' diye belirtti. 

Ziyaretin ardından Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'a Tüm Gaziler Derneğinin şiltini hediye etti.

3