Demiryol-İş Adapazarı Şubesi'nce yapılan açıklamada, kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçiyi ilgilendiren Kamu Protokolü'nün Türk-İş ve Hak-İş Konfederasyonları'nca imzalandığı belirtildi.

İlgili sendikaların genel başkanlarının bu protokole onay verdiği hatırlatılan açıklamada; "

Hain darbe girişiminde şehit düşenlerin toprağı, bu tabloda Türk bayrağı olarak yıllarca korunacak Hain darbe girişiminde şehit düşenlerin toprağı, bu tabloda Türk bayrağı olarak yıllarca korunacak

Türk-İş ve Hak-İş, Cumhurbaşkanımız dahil diğer yetkililer ile yapılan görüşmeler neticesinde % 14 ilave zam sağlanmıştır.
Bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Yine protokolde 2025 yılı Ocak ay’ında 700.000 kamu çalışanının sözleşme görüşmeleri başlayacaktır. Demiryol-İş üyeleride buna dahildir. Kayıpların telafi edilmesi bizlerin birlik ve beraberliğine bağlıdır.

İşyerimizde bazı arkadaşların, Eskişehir-Sivas çalışanları ile sosyal medyadan yaptıkları yorumlar ve sendikamıza karşı birlik beraberliği bozucu yazılar ve eylem çağrıları fayda getirmeyecek çabalardır. Demiryol-İş Sendikası şemsiyesi altında yapılacak mücadele gerçek mücadeledir.

Demiryol-İş Sendikası bu ülkede lider sendikadır.

Türasaş işyerimizin özelleşme kapsamı dışında tutulması, Yıkılan fabrikanın tekrar ayağa kalkması bu sendikanın başarısıdır. Biz biliyoruz ki bizim mücadelemiz önce üretim, fabrikamızın yaşaması ve sizlerin hak ve menfaatlerinin korunmasıdır. 

Bu sendikanın genel başkanı 1.400.000 işçinin iftihar ettiği başkandır.

Kişisel, ideolojik ve birliği bozacak çağrılara karşı dikkatli olmamız ve bu çağrılara katılımın sağlanmaması, Birlik beraberliğimiz adına önemlidir.

Demiryol-İş Sendikamız bugüne kadar yaptıklarının karşılığını hep almıştır. Yine alacaktır" denildi.