Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem Sakarya ve çevre illerde de hissedildi. Marmara genelinde büyük paniğe neden olan deprem öncesinde Android telefonlara gelen mesaj ise dikkat çekti. Deprem Uyarıları Sistemi üzerinden gelen iletide "Hafif sarsıntı bekleniyor. Yaklaşık 61,1 km uzaklıkta, ilk tahminlere göre 5.0 büyüklüğünde" ifadeleri yer aldı.

GEMLİK KÖRFEZİ'NDE 5.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
AFAD, merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Kandilli Rasathanesi'nin de 4.9 olarak duyurduğu deprem Sakarya dahil bir çok ilde de hissedildi.

Marmara Daki Deprem Oncesi Android Telefonlara 16593257 8274 M

Turkcell’in paket aşımını önleyen servisi ücretsiz oldu Turkcell’in paket aşımını önleyen servisi ücretsiz oldu

DEPREMDEN SANİYELER ÖNCE TELEFONLARA MESAJ GİTTİ
Panik yaratan depremden saniyeler önce telefonlara aynı anda gelen bir mesaj ise dikkat çekti. Android işletim sistemine sahip telefonlarda "Android Deprem Uyarıları Sistemi" başlığıyla geçilen mesajda "Hafif sarsıntı bekleniyor. Yaklaşık 61,1 km uzaklıkta, ilk tahminlere göre 5.0 büyüklüğünde" ifadeleri yer aldı.

Marmara Daki Deprem Oncesi Android Telefonlara 16593257 1971 M

DEPREMİN ARDINDAN BİR İLETİ DAHA GELDİ
Deprem gerçekleştikten sonra telefonlara yeni bir mesaj daha geldiği görülürken, iletide "10:42 itibarıyla deprem oldu. Sarsıntıyı hissetmiş olabilirsiniz. Yaklaşık 61,1 km uzaklıkta, ilk tahminlere göre 5.0 büyüklüğünde. Daha fazla bilgi için dokunun" denildi.