Medyabar'da yer alan habere göre; Sakarya'da geçtiğimiz yıl Fen Lisesi ve bazı Anadolu Liselerinde görev yapan öğretmenler hakkında şok bir iddia ortaya atılmıştı. Öğretmenlerin, kendi çıkarları doğrultusunda okulda verilen dersleri manipüle ederek, öğrencileri ortak oldukları ya da çalıştıkları kurs merkezlerine yönlendirdikleri iddia edilmişti.

STB, 3. ve 5. Meslek Komiteleri üyeleriyle bir araya geldi STB, 3. ve 5. Meslek Komiteleri üyeleriyle bir araya geldi

Aylar süren derin bir soruşturmanın ardından nihayet sona gelindi. Soruşturma sonucunda, iddiaların merkezinde yer alan Fen Lisesi ve Anadolu Liselerinde görev yapan yaklaşık 30'a yakın öğretmene yer değiştirme ve disiplin cezası verildiği belirtildi.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyla ilgili oldukça sert bir tavır sergilediği ve hiçbir şekilde taviz vermediği öğrenildi. Yaşanan bu olayın, Sakarya Milli Eğitim camiasında bomba etkisi yarattığı öğrenildi.

Öğretmenlere yönelik bu önemli iddia ve ardından gelen soruşturma, Sakarya'daki eğitim camiasını sarsarken, aileler ve öğrenciler de konu hakkında endişeli. Soruşturmanın detayları ve öğretmenlerin alacakları cezalar ise yakından takip ediliyor.