“ÇALIŞMALARA HIZ VERİYOR, HUZURLU VE MUTLU BİR TÜRKİYE İÇİN GELİYORUZ”

Bu muhalefet, AK Parti'yi bir 21 yıl daha iktidarda tutar Bu muhalefet, AK Parti'yi bir 21 yıl daha iktidarda tutar

Serkan Geyik, DEVA Partisi olarak İl ve İlçe yönetimlerinin seçim tanıtım çalışmalarına hız verdiğini belirtirken, “Partimizin de içinde yer aldığı Millet İttifakı’nın esasen yönetim taahhütlerini içeren Ortak Politikalar Mutabakat Metni partimizin de katkı sunduğu ve bizleri son derece mutlu eden bir metin. Bu metnin içeriğini özet olarak anlatıyoruz.  2 bin 300 maddelik eylem planı var orada. Demek ki çok fazla problem var çözülmesi gereken. Bizim de çözüm için Türkiye’ye ve Sakarya halkına sözümüz var. Seçmeni ayrıştıran ve ötekileştiren, korku salmaya çalışan mesajları ile saflarında tutmaya çalışan anlayışa karşı biz 85 milyonun beraberliğini inşa etmek, huzurlu ve mutlu bir Türkiye için geliyoruz.”

“SAKARYA’YI ADIM ADIM DOLAŞIYORUZ”  

Sahada eylem planlarımızı anlatmamız gerekiyor. Yaşanan sorunlara, milletin lehine çözüm sağlamak için iktidar olma talebimiz var.  Bu nedenle adım adım gezerek vatandaşların Millet İttifakına daha çok güven duymasını sağlayacağız.  Emeklileri,  işçileri, memurları, dul ve yetimleri, maluliyet ve yaşlılık maaşı alanları, asgari ücretlileri, işsizleri, dar gelirlileri dünya birinciliğine ulaşan enflasyonun altında inim inim inleten, ekonomiyi krize sokan, ülkeyi içindeki krizden bir türlü çıkaramayan, sürekli ek süre isteyerek zaman kazanmaya çalışan iktidarın artık hükümeti bırakması zamanı gelmiştir.”

“ENDİŞEYE MAHAL YOK! 2300 EYLEM PLANIMIZ SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN HAZIR”

Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir vatandaşının eşit ve onurlu vatandaş olmasına sağlayana dek; biz çalışacağız. Milletimizin bir kısmında belki, ‘Giderlerse çocuğum işten kovulur’ kaygısı var. Adapazarı’ndaki Mehmet amcam! Hiç merak etme; tek bir kişi senin de ailenin de helal lokmasına göz dikemez. ‘Giderlerse aldığımız sosyal yardım kesilir’ diye çekinen Karasulu Fadime teyzem! Hiç korkma. Aldığın yardım kesilmeyecek! Tam tersine, zamlar karşısında eriyen yardımları, insanca yaşayacak seviyelere yükselteceğiz. ‘Üniversiteden sonra iş bulamayacağım’ diyen Geyve’deki Selma kardeşim! Biz buradayız. Biz! İşsizliğin önüne geçeceğiz. Mülakat uygulamalarına son verecek, yazılı sınavda en yüksek puan alandan başlamak üzere personel alımı yapılmasını sağlayacağız. KPSS sınavlarının sayısını artıracak ve sınavlardan ücret almayacağız. Büyükşehir Yasası’yla köyü mahalleye dönüştürülen köylülerimiz siz de merak etmeyin köylere tüzel kişiliklerini iade edeceğiz. Muhtarlık Görevinin  adı var ama yasası yok diyen Erdal muhtarım, Muhtarlık Temel Kanunu’nu çıkaracağız. Millet ittifakının ortak mutabakatı ile belirlenen 2300 maddelik eylem planımız var.  Yeter ki siz umudunuzu canlı tutun ve bize güvenin. 14 Mayıs’ta “Damga Damlaya, Oylar DEVA’ya” olsun.

 “ÇÖKEKLER MAHALLE SAKİNLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”  

DEVA Adapazarı İlçe Yöneticileri, Başkan Serkan Geyik, Başkan Yardımcıları Çağatay Taşkın, Abir Korkut, Ayhan Kılıç, Ebubekir Pambukçi, İl Yönetiminden Ayhan Erkovan, Naci Yolcu, Cem Yekta Sunman’ın katılımı ile gerçekleşen Çökekler kahve ve esnaf ziyareti için İlçe Başkanı Serkan Geyik, Çökekler mahallesinde gördüğümüz ilgiden memnuniyet duyduk. Mahalle sakinlerinin misafirperverliğine ve yakın ilgisine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.