DEVA Partisi Sakarya İl Başkan Vekili Ercan Başnuh, açıklamasında; “18 Mart 1915, tarihimizde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Çanakkale de tarihe yazılan destansı zaferin temelinde, güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.  Özgürlük için Ay-Yıldız'a sarılanlar, bu vatan size minnettardır.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Arzu Akçalışkan başvurusunu tamamladı İYİ Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Arzu Akçalışkan başvurusunu tamamladı

Milletimiz şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir, onları asla unutmamıştır, unutmayacaktır. Şehitlerimizin emanetine canımız pahasına sahip çıkarak, bu şuurla, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için elimizden gelen gayreti gösterecek, birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruyacağız. İnanıyorum ki yarınlarımızda Türkiye yeni’nin yürüyüşüne başlayacak ve topyekûn kalkınan, demokrasisini geliştiren ülkemizin daha aydınlık yarınlarında mutlu ve güzel günlerimiz olacak. Bu duygu ve düşünceler içerisinde; 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve vatan için hakk’a yürüyen tüm şehitlerimizi şükranla ve minnetle yâd ediyoruz” ifadelerini kullandı.