DEVA Partisi’nin Taraklı İlçesi 1. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kongrede tek liste ile gidilen seçimler neticesinde mevcut Taraklı İlçe Başkanı Ersoy Doğan, delegelerin oylarını alarak atama ile geldiği göreve bu defa seçilerek geldi.

Taraklı İlçe Düğün Salonunda yapılan kongreye; Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin, Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Sakarya İl Teşkilatı yöneticileri, Partinin Kadın ve Gençlik Çalışmaları Başkanları, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. DEVA Partisi Yöneticileri Kongre öncesinde, Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin ile birlikte Taraklı İlçesi merkezinde esnaf ziyareti yaptılar ve vatandaşları selamladılar.  

TARAKLI İLÇE BAŞKANI ERSOY DOĞAN BU DEFA SEÇİLEREK GELDİ

Kongrenin Divan Başkanlığını  DEVA Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı ve Sektörel Gelişmeler ve İzleme Başkanı Volkan Terzioğlu yaptı. Taraklı ilçesinden vatandaşların da ilgi gösterdiği kongrede üyelerin tam katılımı ile kongre gerçekleşirken, Taraklı İlçe Başkanı Ersoy Doğan, yeni dönemde de DEVA Partisi’nin Taraklı İlçe Başkanı seçildi.

12 Ersoy Doğan tebrikleri kabul etti

ERSOY DOĞAN;“TÜRKİYE’NİN KAZANÇLI ÇIKMASI ADINA ÇALIŞACAĞIZ”

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongrede ilk olarak DEVA Partisi Taraklı İlçe faaliyet raporu okundu.  Daha sonra kürsüye gelen Taraklı İlçe Başkanı Ersoy Doğan, DEVA partisinin eylem planları ile çözümler sunan, kadroları ile iktidara hazır olduğunu belirterek,  tüm güçleriyle seçimlere hazırlandıklarını ve DEVA Partisi olarak  Türkiye’nin kazançlı çıkması adına en başarılı sonucu elde etmek için geceli gündüzlü çalışma programı uygulayacaklarını söyledi. Deva Partisi Taraklı İlçe Başkanı Ersoy Doğan, atama ile geldiği göreve bu defa delegelerin oylarını alarak seçildi.

İL BAŞKANI MEHMET ERDOĞAN’DAN TARAKLI’YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan kongrede yaptığı konuşmasında, Taraklı’ya ve Taraklıdaki siyasetçilere övgü dolu sözler söyledi. Ben uzun yıllardır siyaset yapıyorum diyen Erdoğan, ’’Ben her Taraklı’ya geldiğimde başka ilçelere gittiğimden farklı hisler hissediyorum. Taraklı gerçekten huzurlu ve sakin insanların, nezaketli insanların bulunduğu bir ilçemiz. Siyasi partilerin arasındaki rekabetinde centilmence olduğu bir ilçemiz. Bugün de Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin ile birlikte esnaf ziyareti yaptık yine bizleri çok güzel karşıladılar. Sizlerin huzurunda tüm Taraklılı vatandaşlarımıza saygılarımı sevgilerimi iletiyorum. Sağ olsunlar var olsunlar.’’ dedi.

Kılıçaslan: Yaşam hakkı her şeyden önemli Kılıçaslan: Yaşam hakkı her şeyden önemli

DEVA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANDAN KARLITEKİN; “KÖTÜ GİDİŞATA KARŞI SUSMADIK SUSAMADIK. DEVA PARTİMİZİ KURDUK.”

DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Kurulu Üyesi, Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin, kongrede yaptığı konuşmada, bürokrat olarak çalıştığı yıllarda,  1994-Ekim 1996 arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı’nı yaptığını, Daire Başkanlığı döneminde, İGDAŞ, İstanbul Deniz Otobüsleri, Halk Ekmek, METRO A.Ş., KİPTAŞ, İSTAÇ ve İSFALT dahil olmak üzere toplam 19 İBB iştirakinin operasyonlarının Belediye adına denetimini ve koordinasyonunu yönettiğini, 1996-97 yıllarında Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür Vekilliği görevini ifa ettiğini, 2003-Aralık 2009 arasında Türk Hava Yolları’nda Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olarak görev yaptığını belirterek, ülkede sorunlar ve kaygılar yaşandığında sadece izlenirse olacaklardan her kes sorumlu olur ve vebal altında kalır. Genel Başkanımız ile bizler de kötü gidişata karşı susmamaya ve çözümleri ortaya koymaya karar verdik.  DEVA Partimizi kurduk. Amacımız sadece toplum kesimlerinden yükselen itirazları seslendirmek değil, beklentilere karşılık verecek ikna edici çözümleri de ortaya koymaktır. Bu anlamda eylem planlarımızı hazırladık ve web sayfamızdan herkes bu planlarımıza ulaşarak bilgi alabilir.  Kuşatıcı, uzlaştırıcı, çoğulcu, katılımcı, rasyonelliği vicdan akıl ve bilimle harmanlayan, sahici bir söylemle politika yapıyoruz. Partimizin her kesim ve herkes için söyleyeceği sözü vardır. En çok da kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için çaba göstereceğiz. Halkımızın her bir ferdine DEVA Partimizi ve müreffeh, adil gelir paylaşımı olan, özgürlüklerin, adaletin ve hukukun üstünlüğünün ve bağımsız yargının tesis edileceği,  Türkiye’yi ve çalışmalarımızı anlatacağız. Bize duyulan güvenle vatandaşlarımız seçim günü oy pusulasında DEVA Partisinin logosu olan su damlası içinde yer alan fidana evet mührünü bassın ve partimize yetki versin. Allah’ın izni ile DEVA Hazır biz hazırız." İfadelerini kullandı.

BAŞKAN ERSOY DOĞAN SEÇİLDİ. TEBRİKLERİ KABUL ETTİ.

Kongrede daha sonra seçimlere geçildi ve oy kullanımı ile yapılan seçim sonucunda; DEVA Partisi Taraklı İlçe Başkanı Ersoy Doğan ve yönetim kurulu üyeleri delegelerin oylarını alarak göreve seçildiler. Ersoy Doğan, seçim sonrası İl ve İlçe yöneticileri ile kongreye katılım sağlayan üyelerin tebriklerini ayrı ayrı kabul ederken, katılımcılara da teşekkür etti.